У Черкасах планують запустити програму адаптації військових, які повертаються з війни

16 лютого 2023, 21:18

Воїни, які повертаються з війни, через фізичні та психологічні травми часто змушені міняти професію, починати життя заново. Аби допомогти їм та членам їхніх родин у соціально-професійній адаптації, міська влада Черкас планує розробити і втілити відповідну програму безкоштовного професійного перенавчання.

За словами начальниці управління соціальних гарантій та персоніфікованого обліку Валентини Литвинович, зараз на обліку в департаменті соціальної політики стоїть 45 осіб, які звільнені з військової служби, ветеранів війни, осіб, котрі мають особливі заслуги перед Батьківщиною та членів їх сімей, постраждалих учасників Революції Гідності.

«Всі вони бажають отримати професію водія. Департамент надає їм перелік закладів, де вони можуть пройти соціальну та професійну адаптацію, а людина сама обирає, який їй до вподоби. Цього року вийшли зміни до порядку фінансування, і надалі будуть діяти тристоронні договори: між людиною, яка бажає пройти навчання чи перекваліфікацію, департаментом соціальної політики і навчальним закладом, який має відповідати вимогам урядової постанови», – зазначила Валентина Литвинович.

«Заклади професійно-технічної освіти міста мають необхідну матеріально-технічну базу, педагогічні кадри, і готують фахівців саме виробничих професій, які зараз користуються великим попитом на ринку праці. Тому є хорошим місцем здобуття нової освіти, перекваліфікації чи підвищення кваліфікації воїнів, які повернулися з війни, і через отримані травми змушені шукати нову професію, заново пристосовуватися в житті. Вважаємо, що реалізація такої програми дуже своєчасна і готові включитися в її розробку та реалізацію», – сказала директорка черкаського професійного автодорожного ліцею Ольга Філіпова.

Для вивчення попиту на окремі професії, котрі пропонують заклади професійно-технічної освіти Черкас, буде проведено цільове електронне опитування. Тому всім зацікавленим пропонується переглянути пропозиції навчальних закладів.

ДНЗ «Черкаське вище професійне училище» https://dnz-chvpu.ck.ua/

Черкаське вище професійне училище будівельних технологій https://bit.ly/3KaY0ms

Черкаський професійний ліцей https://profli.at.ua/; https://www.facebook.com/dnzchpl/

Черкаський професійний автодорожній ліцей http://chpal.edukit.ck.ua/

За інформацією пресслужби Черкаської міськради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору