У Черкасах планують відновити дитячу вітрильну школу

07 серпня 2020, 17:45

Про відновлення роботи дитячої вітрильної школи повідомили на прес-конференції в межах спортивно-інформаційного заходу “Вітрила Черкащини”.  

Раніше в Черкасах уже працювали вітрильні бази, проте декілька років тому їх закрили. Зараз же організатори проєкту “Вітрила Черкащини” напрацьовують матеріально-технічну базу та сподіваються на якнайшвидше відкриття  школи. 

Голова ГО “Козацькі вітрила”, член української Національної збірної “Ігри Нескорених/Invictus Games” Сергій Прядка розповідає, що ідея створення дитячої вітрильної школи в Черкасах з’явилася ще минуло року. 

- Цьогоріч ми вже створили громадську організацію “Козацькі вітрила” і почали потрохи реалізовувати задумане. Так, спільними зусиллями, нам вдалося зібрати 14 човнів. Знайшлося дуже багато добрих людей, які допомагали нам. Але найприємніше - це бачити захват в дитячих очах, коли вони приходять на тренування. Саме тому я вважаю, що ми робимо все не даремно. Наша мета - створити в Черкасах школу Олімпійського резерву, до якої хочемо залучити дітей з особливими потребами (вихованців дитячих будинків, дітей із інвалідністю,  дітей із сімей, що опинились в складних життєвих умовах та дітей бійців АТО), - говорить Сергій Прядка.

Голова Черкаської ОДА Роман Боднар зазначив, що місцева влада підтримуватиме ініціаторів відновлення вітрильної школи. 

- Черкащанам поталанило жити на березі такої великої річки, як Дніпро, тому було б дивно, якби ми не використовували цю перевагу. Традиційно вітрильний та веслувальний спорт на Черкащині розвивався багато років, але останнім часом цей потенціал не використовувався на повну. Завдяки ініціативі небайдужих людей юні черкащани матимуть можливість навчатися вітрильному спорту. Взагалі командні види спорту - дуже важливі для молоді, адже вчать відповідальності, взаємодопомозі та підтримці, - говорить голова ОДА. 

Представниця Ротарі Клубу “Черкаси” Ольга Палійчук розповідає, що організація вирішила підтримати цей проєкт, адже серед “ротарійців” всього світу і України є любителі вітрильного спорту та відпочинку на воді.

- Ми живемо в цьому місті, ми любимо воду, любимо наш Дніпро, відпочинок під вітрилами, і не важливо, хто ми за професією. Всі небайдужі люди та організації вирішили, що необхідно створити дитячу вітрильну школу в Черкасах, - каже Ольга Палійчук.

Керівник черкаського підрозділу ГО “Вітрильна Федерація України” Микола Мейта говорить, що розвиток регіональних дитячих шкіл є важливим мотиватором для заняття вітрильним спортом. 

- Зі свого боку ми докладатимемо максимум зусиль, аби ця ініціатива розвивалася, а школа готувала для нашої Олімпійської збірної достойних спортсменів, - зазначив Микола Метей. 

Спортивно-інформаційний захід “Вітрила Черкащини” триватиме з 7 до 9 серпня 2020 року. 

7 серпня 2020

10.30 – 11.30 прес-конференція в конференц-залі Черкаської ОДА. 

12.00 - екскурсія в комплекс «Білий лотос».

15.00 – арт-медитація для команди української збірної Ігр Нескорених (Черкаський крейсерський яхт-клуб «Парус»).

16.00 - екскурсія акваторією Дніпра на яхтах для команди української збірної Ігр Нескорених (Черкаський крейсерський яхт-клуб «Парус»).

15.00 - 18.00 - майстер-клас від Заслуженого майстра народної творчості Сергія Радька та народного майстра гончарного мистецтва Олександра Линника за допомогою художника-кераміста Вікторії Солод.

Також чекайте на цікавий аукціон від майстерні та етно арт-кафе «Крутий заміс» з метою допомоги в зборі коштів для нової дитячої вітрильної школи «Вітрила Черкащини» в Ротарійському проєкті “Children LoveSailUkraine”.

18.00 – концерт гурту FLATCHER, загальний фуршет і приємні сюрпризи від Ротарі клубу Черкаси та ротарійців України (фото зона, показ жіночого вбрання в етно-стилі від дизайнерки Вікторії Вернигори з Ротарі клубу Харків-Інтернешенел, благодійний аукціон та збір коштів для  дитячої вітрильної школи в м. Черкаси) на березі Дніпра (Черкаський крейсерський яхт-клуб «Парус»).

19.30-21.00 (для ротарійців) - зустріч заходу сонця на яхтах під час дружньої регати «Козацькі вітрильні перегони».

8 серпня 2020

9.00 – 12.00 - дружні дитячі спортивні змагання з патріотичним напрямком «Козацькому роду нема переводу» за участі команди української збірної Ігр Нескорених та ГО «Козацькі вітрила».

12.00 – 13.00 - старт міжнародної програми збереження чистоти води та екології берегів за підтримки Rotary International та  IYFR - Plastic Free Water (in Ukraine), про деталі інформація буде надано усім учасникам після реєстрації.

Місце проведення – територія Черкаської обласної організації ТСОУ.

16.00 - саміт любителів малої та аматорської авіації «ЯСЛА-2020» спільно з Ротарі клубом Черкаси та сателітним Ротарі клубом Черкаси Sky.

План подій на аеродромі:

16:00 - Відкриття Саміту Любителів Авіації «ЯСЛА-2020».

16:30 - Презентація літальних апаратів учасників.

17:00 - Ас-Майстер класи:

- наземні заняття з парапланеризму;

- наземні заняття з дельтапланеризму;

- «Як зареєструвати саморобний літальний апарат»;

- дитячий авіамайданчик;

- «Зустріч з «легендою»;

- для тих, хто залишається на землі «Як зі спокійним серцем відпускати близьких у небо»;

- психологія поведінки в екстремальних ситуаціях.

18:00 - Турнір з армреслінгу на приз від Ігора Мазуренка - Чемпіона Світу з рукоборства у серії Masters, Президента Professional Armwrestling League USA (Las Vegas), Вiце-президента Європейської Федерації Армрестлінгу, засновника та менеджера Кубку Світу з армрестлінгу «Золотий тур».

19:00 - Показ колекції чоловічих сорочок від дизайнера Олесі Теліженко.

20:00 - Авіа-тематичний концерт-дискотека.

22-00 - Вечірні авіа посиденьки.

23-00 - Нічний кінозал «Під крилом».

9 серпня 2020

9.00 – 18.00 - «Холодноярська сила» екскурсія Чигиринщиною з Олександром Солодарем.

За бажання - цей день (або й наступні) можна провести з відпочинком на березі Дніпра або ж вболіваючи 9 серпня на вітрильній регаті чергового етапу вітрильних перегонів на кубок Кременчуцького водосховища.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору