У Черкасах підприємство взялось виробляти “Гільзи Перемоги”

02 січня 2024, 16:21

Блискучі та патріотичні. У Черкасах підприємство, яке спеціалізується на гідроабразивній різці деталей, взялось виробляти "Гільзи Перемоги". А точніше вирізати на справжніх артилерійських гільзах різноманітні шеврони бойових бригад, тематичні малюнки та гасла. Деякі з цих робіт вже прикрашають колекції перших людей держави, повідомляють Подробиці.

Під гуркіт станків Андрій майстерно пакує блискучі латунні гільзи для відправлення замовникам. Буквально за кілька годин до того майстри заводу перетворили артилерійське залізяччя на мистецькі сувеніри. Цей процес на черкаському підприємстві майже безперервний.

"Кожного дня іде по декілька, іноді десятків гільз по всій Україні… Нас навіть просили відправляти й в Польщу, і в Німеччину… Але займаємось тільки по Україні", - розповідає працівник заводу Андрій.

Саме так на латунних гільзах і з'являються патріотичні композиції. За допомогою гідроабразивного станка Віталій Хлівний чаклує над майбутніми сувенірами. Замовник надсилає ескіз, далі його на комп'ютері опрацьовує оператор і запускає в роботу. Віталій запевняє, вирізати на латуні можна будь-що.

"Найважчий малюнок той, в якому найбільше маленьких елементів, найважчий він тим, що дуже багато часу іде на те, щоб створити ескіз … Кожен цей елемент треба обвести в спеціальному програмному забезпеченні", - розповідає оператор верстатів із програмним керуванням Віталій Хлівний.

Перед нарізанням оператор обраховує всі моменти, адже латунні гільзи - матеріал дефіцитний і зіпсувати його не можна. Самі ж гільзи на підприємство привозять з фронту військові чи волонтери. Серед них трапляються і геть раритетні експонати. Як, наприклад, ось ці 105 міліметрові гільзи від британської гармати М119. Швидше за все, іноземні партнери їх зняли із довгострокового зберігання.

"Ось 79 року. 1945 року були - тобто, гільза, яка бачила ще Черчилля, Рузвельта і Гітлера", - говорить працівник заводу.

Проєкт із перетворення гільз на сувеніри виник на підприємстві ще на початку повномасштабного вторгнення… Вже тоді тут була відповідна техніка. Для волонтерів та військових виробництво по собівартості або безкоштовне, коли гільзи ідуть на аукціон для зборів. Серед замовників є і доволі відомі люди…

"Ми знаємо точно, що різали гільзи з прізвищами Зеленського, Залужного, Буданова - дуже сподіваємось, що вони таки їх отримали, але фідбеку від цих людей не було. - А хотілося б почути фідбек від Залужного? - Звичайно, дуже б хотілося … Але як це зробити … Можливо, завдяки вам нам вдасться це почути", - каже працівник заводу Антон Терещенко.

Утім, про якість роботи говорять замовлення, яких на підприємстві не бракує. Хоча самі майстри воліли б взагалі не виробляти такі сувеніри, адже якщо є свіжі гільзи значить війна не закінчилась.



Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Юрій :

Ви краще б справжні гільзи робили, художники. Знайшли чим похвалитися.

Віталій :

Бойові гільзи не пробували виробляти?вони конче потрібні на фронті🤬🤬

Вгору