У Черкасах переселенці вчилися ліпити вироби з глини

19 березня 2023, 17:26

Інтеграційний хаб "Черкаси – твоє місто" провів для переселенців безкоштовний мистецький майстер-клас "Кераміка-ліплення". Півтора десятки учасників з різних міст сходу України вчилися ліпити янголів-охоронців.

У Галереї Народного мистецтва України, де проводили майстер-клас, зібралися переселенці з Сєвєродонецька, Харкова, Маріуполя, Краматорська.

Голова Черкаського обласного осередку Спілки майстрів народного мистецтва України Ольга Мартинова продемонструвала учасникам вироби з глини, розповіла про властивості цього природного матеріалу та особливості роботи з ним. 

«У народі говорили, що ми вийшли з глини, і йдемо в глину. Кераміка прийшла до нас із Трипілля і є унікальним надбанням народного мистецтва та нашої прадавньої історії, яку ми повинні популяризувати, – розповіла Ольга Мартинова. – Я взагалі люблю, коли в нашу Галерею приходять люди, тим більше ті, які приїхали з інших регіонів. Вони по-своєму пізнають Черкащину. І наше завдання – допомогти людям пізнати красу і глибину, сакральність народного мистецтва, того першоджерела, яке живить нашу душу».

За період роботи Хабу з нового року дотепер провели більш як півсотні заходів. Нинішній майстер-клас – один з них.

Ази роботи з глиною пояснювала присутнім керівниця студії декоративно-прикладного мистецтва «Розквіт» багатопрофільного молодіжного центру Катерина Заріцька. Розповіла, що глина знімає навантаження, стрес, дає позитивні емоції. Спеціально для майстер-класу з Чигиринського району привезли червону глину, з якою найлегше працювати новачкам.

За інформацією пресслужби ЧМР

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору