У Черкасах обстежують потенційні укриття

04 серпня 2022, 19:17

У Черкасах нарощується фонд захисних споруд цивільного захисту. Над обстеженням об`єктів, які потенційно придатні для використання в якості укриттів, у Черкасах працює спеціальна комісія.

До складу комісії входить заступник міського голови Павло Валенчук, представники ДСНС, управління цивільного захисту ЧМР, департаменту архітектури та містобудування ЧМР, Держпродспоживслужби, а також, за потреби, представники інших установ та організацій, зокрема, і власників та орендарів будівель. Вони обстежують об'єкти, які потенційно придатні для використання в якості укриттів, зокрема для потреб освітніх закладів та підприємств міста, складають акти на предмет їхньої придатності та надають рекомендації щодо того, які роботи потрібно провести, щоб приміщення відповідало вимогам.

За словами члена комісії, головного спеціаліста управління цивільного захисту Черкаської міської ради Олександра Захарченка, станом на сьогодні, у Черкасах наявні 8 споруд подвійного призначення (переважно це цокольні поверхи торгівельних центрів). Що стосується найпростіших укриттів, попередньо до їхнього переліку входило 22 об'єкти (підземні автостоянки, паркінги та гаражі). Нещодавно до нього зарахували ще 18 споруд.

Крім того, обстежили школи, садочки, позашкільні навчальні заклади. 60 об`єктів запропонувала для обстеження управлінська компанія. Загалом, якщо будуть усунуті усі недоліки та зауваження, то у переліку найпростіших укриттів у Черкасах може бути 174 об'єкти. Також, як зазначають в управлінні цивільного захисту ЧМР, у якості найпростіших укриттів можуть бути використані підвальні приміщення будинків, висота яких не перевищує 3 поверхи.

Згідно з рекомендацією Генерального Штабу Збройних Сил України від 17.03.2022, не можна поширювати у медіа точну територіальну прив’язку місць укриття цивільного населення. Тому, якщо не відомо, де розміщене найближче до вас укриття, можна про це дізнатися, зателефонувавши до оперативної служби Черкаської міської ради: тел:1505 (зі стаціонарних телефонів) і 050 464 6060 (з мобільних).

За інформацією пресслужби Черкаської міської ради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору