У Черкасах обговорили подальші кроки реформи децентралізації

28 липня 2020, 17:03

Пресконференція стосовно нового етапу децентралізації відбулася у Черкасах сьогодні, 28 липня. На ній експерти обговорили подальший розвиток ОТГ, ліквідування та створення нових районів на Черкащині. 

За словами голови підкомітету Верховної Ради з питань адміністративно-територіального устрою Віталія Безгіна новий адміністративний устрій в Україні є показником переходу до  європейського типу місцевого самоврядування, замість радянських рудементів, які працювали у нас з 60-тих років. 

- Безумовно, реформа триватиме надалі, адже ще є питання, які потрібно врегулювати на законодавчому рівні та потім на виконавчому. Мова перш за все про зміни до Бюджетного кодексу, який буде визначати, що громада отримає більше грошей та більше повноважень, - говорить пан Безгін.

Радник  міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря зазначив, що утворення на Черкащині 4 районів є ідеальним варіантом. Також він наголосив на тому, що Черкаська область сьогодні є однією з лідерів щодо формування територіального устрою в Україні.

Голова Черкаської ОДА Роман Боднар зазначив, що суть адміністративної реформи полягає в тому, аби люди могли отримувати всі базові послуги в своїй ОТГ. 

- Заради цього в кожній громаді впроваджуватиметься мережа ЦНАПів. Важливими заходами також є оптимізація шкіл та розвиток медичних послуг в ОТГ, - зазначив Роман Боднар. 

За словами заступника голови ОДА Романа Карманніка, нині на Черкащині діють 42 ЦНАПи, а до кінця року їхня кількість зросте до 60-61. 

Поділитись

Коментарі

Вгору