У Черкасах МХП до Дня Святого Миколая організував свято для дітей військових та переселенців

06 грудня 2023, 11:52

У черкаському Палаці спорту “Будівельник” відбулося перше із низки новорічних подій свято. На нього запросили 245 дітей з 20 територіальних громад Черкащини. Це діти військовослужбовців, загиблих воїнів, зниклих безвісти та тимчасово переміщених осіб.

Головним ініціатором новорічного заходу виступив директор ТОВ НВФ “ Урожай” ПрАТ МХП, депутат обласної ради Олександр Воскобойнік. Задум підтримали БФ “МХП-громаді” та громадська організація “Патріоти рідного краю” на чолі з Юрієм Романчою.

Сумні та трагічні виклики часу не повинні забирати в дітей дитинство. Це стала системна позиція та переконання всієї великої команди МХП.

Другий рік, прожитий в умовах повномасштабної війни, не зламав його. Тому було прийнято рішення - діти в громадах, де є присутність підприємств МХП, і цього року не залишаться ані без свята, ані без подарунків.

- Діти - наше найцініше на сьогодні. Незважаючи на те, що МХП стало займається благодійництвом, підтримує ЗСУ та ті верстви населення в громадах, які є соціально незахищеними, саме діти залишаються в центрі нашої уваги. Тому напередодні новорічних свят ми вирішили влаштувати діткам в громадах, де є потужності “Урожаю”, свято Святого Миколая. Подарувати їм його тепло та казковість. Взагалі, впевнений, що виїхати зі своїх районів до Черкас, поспілкуватись з однолітками, завести нові знайомства, поласувати какао зі смаколиками, взяти участь у веселих спортивних змаганнях - для дітей це вже свято. Я думаю, що для наших гостей — цей благодійний захід ще й буде доброю згадкою, - прокоментував Олександр Воскобойнік. - Війна давить на всіх емоційно. Особливо на маленьких українців. Тому ми системно влаштовуємо для них заходи з такою собі арт-мистецько-спортивною терапією. Так, наприклад, як на фестивалі “Крутий Заміс“. Там ми за рік, що минає, провели заходи для більше, ніж двох з половиною тисяч дітей та їхніх родин.

Вдячність організаторам новорічного свята висловив заступник голови Черкаської ОВА Олександр Шамрай. Першочергово за те, що вони постійно піклуються про дітей, які мешкають у сільських громадах Черкаської області.

- Сьогодні ми разом з МХП вітали дітей з Канівщини, Звенигородщини, Черкаського, Корсунського районів, Городищини. Переконаний, якщо ми будемо приділяти таким заходам увагу, то неодмінно отримаємо віддачу. Адже діти матимуть стимул до повноцінного життя, навіть в умовах воєнного стану, мотивування до гарного навчання та творчого розвитку. Дуже цінним є те, як Благодійний Фонд “МХП- громаді”, “Урожай” та ГО “Патріоти рідного краю” допомагають дітям зростати патріотичними українцями та ставати хранителями наших традицій, - наголосив він.

Діти брали активну участь у колективній руханці, командних спортивних змаганнях: зі стрибків у мішках, естафетних перешкод, вправ на точне попадання баскетбольного м’яча до корзини. Участь в цих змаганнях брали навіть вихованці дитячих садочків.

На заході діти співали пісень, танцювали під них та водили хороводи разом із Святим Миколаєм. Його роль виконав голова ГО “ Патріоти рідного краю” Юрій Романча.

Дарина та Юля з Корсунь-Шевченківської громади зізнались, що давно не відчували себе настільки щасливим та веселими.

- Цей день ми однозначно запам’ятаємо надовго, бо він подарував нам справжнє свято, коли ми на якийсь час перестали думати про війну в країні, - поділились дівчатка.

Мама двох дітей-переселенців Тимура та Дениса - Любов з Яснозір’я також задоволена увагою до дітей сільських громад. Загалом з цього села на свято приїхали 13 дітей.

- Усі наші дітки відчувають себе щасливими, бо таке тісне спілкування у колі однолітків дійсно додає добрих емоцій, - стверджує мама.

Освітянка Анна Троян з Червоної Слободи привезла на свято в Черкаси 19 мешканців цієї громади. Всі вони є категорійними.

- Життя швидкоплиннє попри все. Але в дітей має бути дитинство! Такі заходи- велика справа насправді,- підкреслила педагогиня.

20 юних мешканців з Катеринопільщини відвідали свято Святого Миколая разом з керівником Катеринопільського Центру надання соціальних послуг Ольгою Шевчук та головним спеціалістом служби у справах дітей Катеринопільської селищної ради Катериною Єрмоленко.

- Настрій у наших дітей ще в дорозі був дуже піднесений. Звісно, відчувається, як їм бракує особливих емоцій. Тепер вони буквально світяться радістю. І це розчулює. Бо в багатьох із цих діток батьки або загинули на війні, або вважаються зниклими безвісти. Ось такі реалії. Тому можна лише подякувати тим, хто бодай на день відволік дітей від суму, - коментують соціальні працівниці.

Наостанок кожна дитина отримала з рук Святого Миколая та його казкових помічників великий пакунок солодощів та сюрпризи у вигляді іграшок.

Фото Олександра Воскобойніка

Партнерський матеріал

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору