У Черкасах мешканці кількох будинків протестували проти встановлення антени мобільного зв’язку

11 грудня 2019, 12:00

Учора жителі «Митниці» протестували проти встановлення антени мобільного зв’язку оператора Lifecell на даху бойлерної, що знаходиться у дворі між багатоповерхівками по вул. Гагаріна, 75, 77, 79, 83, 85,87. Факт встановлення обладнання настільки обурив мешканців згаданих будинків, що вони готові були лізти на дах, щоб власноруч його демонтувати і ледве дочекались приїзду представників компанії.

Громадяни, що вийшли на протест, поділились думками з нашим виданням.

- Йдеться про встановлення високочастотної антени, що буде шкодити здоров’ю людей. Мешканці дуже обурюються, бо тут дитячі майданчики, де гуляють багато дітей. Перед тим, як встановлювати антену, компанія мала б узгодити це питання не тільки з КП «Черкаситеплокомуненерго», якому належить бойлерна, але й із місцевими жителями, чого зроблено не було,  - пояснила причину невдоволення мешканців будинків голова ОСББ Гагаріна 85,87 Валентина Каракай.

- Приберіть цю антену, інакше ми самі її демонтуємо. Окрім мене тут ще четверо онуків живе, і я не хочу, щоб їхньому здоров’ю загрожувала небезпека, - продемонстрував настрої, що панують серед місцевих жителів, Олександр Перехрест.

Спілкуватись із протестувальниками прийшли представники компанії, які за ради цього приїхали з Києва.

Як пояснив представник договірного відділу компанії Олександр Дробот, чинне законодавство не вимагає погоджувати питання установки такого обладнання з місцевими жителями, однак компанія завжди враховує думку простих громадян.

- Якби чинне законодавство вимагало таких погоджень, компанія так би і зробила, хоча це суттєво б гальмувало темпи встановлення антен. Ми встановили в Україні 10 тисяч аналогічних об’єктів, але якщо б це треба було погоджувати з жителями, то їх було б встановлено у 5 разів менше. Однак у випадку виникнення конфлікту з місцевими жителями керівництво компанії зазвичай ухвалює рішення щодо пошуку нового місця для установки антен. Що стосується цієї ситуації, то встановлене обладнання наразі не підключене і не працює. Крім того, перед тим як прийти до вас, ми спілкувались із керівництвом КП «Черкаситеплокомуненерго». Там нас чітко сказали, що якщо місцеві жителі проти встановлення нашого обладнання, вони його не підключать. Тож є висока ймовірність того, що компанія ухвалить рішення про  перенесення цього обладнання у інше місце, - сказав Дробот.

Він же додав, що конфлікти, які виникають з місцевими жителями через установку подібного обладнання – це поодиноке явище, і, зазвичай, воно викликане необізнаністю людей із приводу того, як працює таке обладнання.

Антена, що її встановила компанія на даху бойлерної, абсолютно не шкідлива для здоров’я людей. У цьому черкасців переконував представник компанії Василь Сівашенко.

- Я займався підготовкою проектної документації, тому можу запевнити, що при встановленні цього обладнання дотримано передбачені чинним законодавством діючі санітарні норми та правила захисту громадян від електромагнітного випромінювання. Зроблено також розрахунок розподілу електромагнітного випромінювання, відповідно до якого ні житлова забудова, ані прилегла територія не потрапляють до зони обмеження. Окрім того, частоти, на яких працює антена, абсолютно не шкідливі для людського здоров’я, – зазначив Сівашенко.

Почувши, що антену не підключать, люди заспокоїлись і розійшлись по домівках.

- Я мешканець будинку, біля якого оператор мобільного зв'язку вирішив встановити антену зв'язку. Мене цікавить чи безпечне випромінювання від станції для здоров'я людини. Під час спілкування з представником компанії я зрозумів, що встановлення йде законно та за всіма нормативами, але так і не почув чи шкодить робота станції здоров'ю мешканців прилеглих будинків. Сподіваюся, що оператор мобільного зв'язку, яким я користуюся, дослухається до мешканців будинків та встановить необхідну станцію десь в іншому місці, - резюмував місцевий житель Станіслав Сафонов.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору