Закупили у 15 разів дорожче: на сесії Черкаської міської ради – скандал через медичне обладнання

01 лютого 2024, 12:07

На сесії Черкаської міської ради між громадськими активістами, депутатами й чиновниками виникла суперечка через високу ціну на закупівлю медичного обладнання.

За інформацією журналіста Артура Чемириса, для черкаської поліклініки закупили обладнання для реабілітації за 6 мільйонів гривень, хоча є такі ж обладнання за значно нижчою ціною.

- Мені соромно за вас. Тому що, те, що зараз тут відбувається - ганьба. Ви голосуєте за фонд міського голови, щоб він таким чином підкуповував виборів. Ви на 30 млн грн купуєте медичне обладнання. Але є два однакові прилади, які коштують по-різному: одне - 6 млн грн, а інше - 400 тисяч. Ви купуєте те, яке коштує 6 мільйонів, - зазначила активістка Валерія Цимбал.

Фото Артура Чемириса

Директор департаменту охорони здоров'я ЧМР Всеволод Кульчиковський зазначив, що різниця в цьому обладнанні не лише в ціні, а й у функціоналі.

- Це обладнання неоднакове. Воно відрізняється функціоналом. Процедура по закупівлі проведена ще минулого року. Ніяких заперечень до цього часу не поступало. Необхідність облаштування цього обладнання в медзакладі, який надає реабілітаційну допомогу, прописана в умовах НСЗУ. Різниця в тому, що одне обладнання ефективне, інше - ні, - додав Кульчиковський.

Проте депутат Віктор Євпак зазначив, що характеристики дорогого обладнання й дешевшого - схожі.

У ході дискусії дійшло до того, що депутат Роман Діскант попросив дати доручення міському голові розглянути питання щодо звільнення з посади директора департаменту охорони здоров'я Всеволода Кульчиковського. Підтримали таку пропозицію лише 18 депутатів.

Водночас депутат Араік Мкртчян запропонував провести службове розслідування стосовно особи, яка проводила тендер із закупівлі обладнання.

В результаті депутати проголосували за перенаправлення коштів із закупівлі медичного обладнання до резервного фонду.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Катерина :

Здається,що так як на сьогоднішній сесії міськради,ці депутати Черкаси ще так не ганьбили.
Під час засідання грали в ігри на телефонах,їли шоколад,веселили один одного історіями.
Довели місто до мільйонних боргів,гроші на виплату яких забрали з програми підтримки ЗСУ.
При цьому меру премію присвоїли 400% .За що?За те,що місто в боргах,а Воїни залишились без допомоги???
Дякую тим,хто повідомив про те,що обладнання закуплено за такою надвисокою ціною.
Будемо слідкувати службовим розслідуванням.

Вгору