У Черкасах хворих на коронавірус у тяжких станах перевели із Третьої міськлікарні до обласної

29 квітня 2020, 20:47

На сьогодні із Третьої міськлікарні пацієнтів  у тяжких станах, зокрема із інсультом, перевели до обласної лікарні. Про це інформує керівниця Управління охорони здоров’я (далі – УОЗ) Черкаської ОДА Лариса Кошова. Переведення пацієнтів триває. 

Наголошує, що пацієнтів можуть переводити лише після  отримання результатів ПЛР-досліджень. 

На сьогодні медичні працівники повинні сприймати кожного пацієнта як потенційно інфікованого на коронавірус. При цьому використовувати засоби індивідуального захисту: маска, рукавички, окуляри чи щиток, – обов’язкові. 

Після отримання позитивних результатів на коронавірус медиків та пацієнтів Третьої міської  лікарні УОЗ Черкаської ОДА спрямувало листа до департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міськради щодо проведення комісійної перевірки закладу. Про результати департамент має повідомити Управління до 30 квітня, – зауважує Лариса Кошова.

Обласний лабцентр МОЗ України у свою чергу листом рекомендував у Третій лікарні на 14 днів ввести обмежувальні заходи. Відповідно профільний департамент Черкаської міськради сьогодні має надати інформацію щодо встановлення чи невстановлення обмежувальних заходів і яких саме.

Тобто рішення про закриття чи незакриття має повноваження ухвалювати виключно департамент Черкаської міськради. 

Ми чекаємо на рішення профільного департаменту міста Черкаси. Лише після  якого обласне управління зможе відпрацювати нові маршрути пацієнтів в інші лікувальні установи міста та області. До розроблення маршрутів залучимо головних позаштатних фахівців УОЗ за напрямками, зокрема й фахівців екстреної медичної допомоги. 

Зазначимо, що обласна лікарня – в переліку закладів першої хвилі для лікування хворих на коронавірус. Тут лікують пацієнтів із тяжкими формами коронавірусної інфекції із супутніми тяжкими захворюваннями, зокрема з інсультами, інфарктами, із хронічною нирковою недостатністю тощо.

Для цього в лікарні створили відповідні умови, у тому числі в умовах реанімаційного відділення, для лікування кисневою терапією із застосуванням апаратів штучної вентиляції легень та оксигенаторів. Наявне й обладнання для проведення гемодіалізу.

Нині в обласній лікарні забезпечені  всі умови для надання пацієнтам ургентної допомоги з усіх напрямків.

За інформацією із пресслужби Черкаської ОДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору