У Черкасах говорили про обіг сільськогосподарських земель

10 жовтня 2019, 17:29

У Черкасах обговорюють запровадження обігу сільськогосподарських земель. Захід проходить у рамках проєкту "Діалоги про Україну" за участі заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького. На сьогодні до Верховної Ради України подано на розгляд два законопроекти, до кінця місяця буде подано ще два.

Тарас Висоцький запевнив присутніх у тому, що ні сьогодні, ні найближчим часом не почнуть впроваджувати ринок продажу землі. Тривають дискусії та обговорення законопроєктів, у тому числі і за участі громадськості.

Законопроєкт про обіг сільскогосподарських земель - це лише верхівка повноцінних процесів, своєрідного айсбергу, нижня частина якого включає в себе впровадження механізмів протидії рейдерству, моніторингу та антимонопольного контролю, передача земель громаді, усунення Держгеокадастру від управління землями, дерегуляція землеустрою, створення прозорої ситеми електронних торгів тощо.

Кінцевою датою визначено 1 жовтня 2020 року, щоб не переривати виробничий цикл для аграріїв та встигнути внести усі необхідні для впровадження обігу зміни в законодавство.

Як зазначив замміністра, має бути обов'язковий реєстр земель, щоб всі могли бачити, хто власник, за якою ціною продає. Не менш принциповим питанням залишається право суб'єктів на викуп землі, які тривалий час здійснювали на них свою сільскогосподарську діяльність.

Планується також ввести обмеження для іноземних власників, зокрема, для представників, пов'язаних з Росією, як країною-агресором. У випадку виявлення схем викупу, пов'язаних з російськими формами або капіталом, вживатимуться каральні санкції, у тому числі конфіскація.

За словами директора департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА Ігоря Колодки, для Черкащини питання земельної реформи актуальне та нагальне. За статистичними даними департаменту в Черкаській області - 1,5 млн га сільськогосподарських угідь, їх обробляє 598 сільгосппідприємств та понад 1300 фермерських господарств.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору