Смілянські студенти взялись за реставрацію одягу XIX сторіччя

10 жовтня 2019, 18:03

От вже майже 15 років у Смілянському коледжі харчових технологій студенти захоплюються реставрацією одягу доби графів Бобринських. Уперше це диво – а інакше, як дивом, це назвати не можна – городяни побачили торік під час святкування Дня Сміли, і от вже цьогоріч файні дівчата та юнаки вийшли на бульвар, щоби влитися у гомінливий святковий натовп і привернути до себе увагу містян і численних гостей свята, інформує Прочерк.

А розпочалося це захоплення з ініціативи поважного педагога тодішнього технікуму харчових технологій, викладача історії Ніни Михайлівни Кікоть, яка з групою студентів започаткувала у цьому закладі гурток історичної драми. Першою виставою стало «Дитяче кохання», в якій йшлося про стосунки часів імператриці Катерини, коли й народився майбутній граф Бобринський. Звісна річ, така вистава передбачала використання історичних костюмів. Взяти їх було ніде, тому вирішили пошити власноруч. Відтак і з’явився у технікумі незвичний гардероб.

– Сьогодні ми можемо одягнути в історичне вбрання двадцять наших студентів, – каже заступник директора з виховної роботи Олена Кікоть. – Хлопці й дівчата з великим інтересом і захопленням ставляться до історичної реставрації, вивчають елементи тогочасного одягу, постійно щось оновлюють.

Цьогорічне святкування 135-річчя коледжу харчових технологій теж пройшло за активної участі костюмованого шоу. Перевдягнуті «графи» й «графині» гостинно зустрічали гостей, фотографувалися з усіма охочими у спеціальних фотозонах. Але найголовнішим сюрпризом стало слайд-шоу, де всі учасники гурту зробили унікальну фото сесію у місцях Сміли, пов’язаних з ім’ям графа Олексія Бобринського. Ця креативна ідея теж належить Олені Вікторівні Кікоть, яка втілила її за підтримки арт-фотостудії відомого смілянського фотожурналіста Олександра Слєпцовського та газети «Смілянські обрії». Утім, на цьому проект не вичерпаний. Попереду – нові зйомки та нові приємні сюрпризи для всіх городян.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору