У Черкасах демонтували 150-річний балкон, який був в аварійному стані

13 грудня 2020, 11:06

фото - Суспільне: Черкаси

150-річний балкон, що прикрашав фасад Черкаської музичної школи №1, демонтували через аварійний стан. Про це розповіла директорка Юлія Темченко, повідомляє "Суспільне: Черкаси".

За словами Юлії Темченко, угоду на виконання проєктних робіт щодо ремонту уклали у 2019 році, але міська влада грошей не спрямувала.

Черкаський художник по металу Іван Лавріненко, розповів, що для того, щоб відреставрувати каркас демонтованого балкону, потрібно обпалити його вогнем, щоб зняти трисантиметрові нашарування попередньої фарби.

- Обпалить, підчистить той матеріал, який там був, потім його запіскоструїти, можливо, а можливо і ні. Краще зробити нову, ніж старе відремотнувати. Найзатратніша робота, - каже Іван Лавріненко.

За 150 років деякі деталі так поіржавіли, що їх треба знімати повністю.

Балкон виконаний у еклектичному стилі, розповів черкаський скульптор-реставратор Віктор Крючков. Фасад будівлі раз реставрували, і нині потрібен новий ремонт.

За словами Віктора Крючкова, подібного балкону у Черкасах немає.

Директорка Черкаської дитячої музшколи №1 Юлія Темченко розповіла, що колектив неодноразово писав клопотання щодо спрямування коштів на демонтаж балкону.

- Ми неодноразово зверталися з вересня минулого року щодо демонтажу балкону, оскільки він був розміщений над центральним входом нашої школи. У школі навчається 660 дітей, 82 викладачі працює, склад колективу більше 100 осіб, тому кожного дня ходити під тритонним балконом, який міг просто впасти на перехожих, каже директорка.

Саме тому демонтували балкон. Нині запланували проведення тендеру на реконструкцію фасаду будівлі.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко повідомив, що дав доручення департаменту освіти та гуманітарної політики щодо ремонту фасаду. За його словами це станеться наступного року і буде заплановане в наступний бюджет.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору