У Черкасах чоловіку видалили пухлину на серці (ВІДЕО)

21 грудня 2021, 22:37

Скріншот з відео

Серце і ковід. У Черкасах пухлину на серці видалили п’ятдесятидворічному Сергію Литвиненку. Якби цього не зробили, чоловік міг би раптово померти, – кажуть лікарі. Виявити хворобу допоміг коронавірус, яким пацієнт інфікувався у жовтні. Про це йдеться в сюжеті телеканалу "Україна".

Це нині п’ятдесятидворічний Сергій Литвиненко не скаржиться ані на високий тиск, ані на інші неприємні симптоми. Та два місяці тому почувався зле.

- Висока температура, кашель. Тест підтвердив коронавірус. Але лікарів стривожило інше. Подивилися на рентгені і побачили велике серце, збільшене серце, - каже пацієнт кардіоцентру Сергій Литвиненко.

У серці Сергія знайшли 5-сантиметрову пухлину, про яку він навіть не здогадувався. Операція з видалення пухлини тривала близько трьох годин. Якби Сергій жив з нею і далі, все могло б закінчитися трагічно.

- Ці пухлини вони дуже небезпечні, тому що можуть шматочки їх відриватися, фрагментуватися і викликати, наприклад, інсульт. Може заклинювати клапан. Ці пацієнти мають ризик раптових смертей, - розповідає кардіохірург Черкаського обласного кардіоцентру Олег Журба.

Кардіологи стривожені: пандемія ковіду додала їм роботи. Близько третини інфікованих коронавірусом мають проблеми із серцево-судинною системою. Тяжкий перебіг хвороби пошкоджує серцевий м’яз. А ще – сприяє утворенню тромбів.

- Відсотків, мабуть 40-50% після ковіду виросла кількість саме тромботичних ускладнень у вигляді інсультів, інфарктів, тромбозів периферичних артерій та інших патологій, - зазначив кардіолог Черкаського обласного кардіоцентру Юрій Бондар.

Аби запобігти розвиткові серцевих хвороб, лікарі радять пити багато рідини, приймати вітаміни. А якщо з’являється біль у грудях, задишка, слабкість кінцівок чи порушення мовлення, не терпіти ці симптоми. А негайно звертатись до них.Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору