У Черкасах через суд від забудовника вимагають зберегти пам’ятку культурної спадщини

09 грудня 2021, 12:33

З метою попередження можливого руйнування та навіть знищення одним із забудовників міста пам’ятки культурної спадщини, прокуратурою скеровано до суду позовну заяву про зобов’язання забудовника укласти охоронний договір на об’єкт культурної спадщини, що розташований по вул. Байди Вишневецького, 2 в м. Черкаси.

Відповідний судовий спір за позовом прокурора триває у Черкаському окружному суді.

Установлено, що забудовник та власник цього будинку в окружному суді м. Києва оскаржив відповідний наказ Міністерства культури та інформаційної політики України про занесення пам’ятки архітектури місцевого значення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Варто зазначити, що 8 грудня прокуратурою в іншому судовому процесі доведено бездіяльність органу місцевого самоврядування у розробленні передбаченого законом історико-архітектурного опорного плану обласного центру, який певною мірою міг би попередити виникнення вказаної вище конфліктної ситуації із можливою забудовою історичного місця.

Нагадаємо, на місці 100-літнього будинку по вулиці Байди Вишневецького забудовник планує звести багатоповерховий будинок, а сам "особняк Кринського" знести. Причиною цьому стало надання містобудівних умов ПП "Надія" та зведення останнім паркану довкола будинку.

За інформацією пресслжби прокуратури Черкаської області

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору