У Черкасах більшість світлофорів 40-річного віку: не всі витримують відключення світла

06 грудня 2022, 13:23

У Черкасах нині є 94 світлофори, більшість з них мають вік близько 40 років. А через старі контролери, при відключеннях світла, деякі пристрої можуть вийти з ладу.

Про це у коментарі "Про все" розповів в.о. директора департаменту житлово-комунального комплексу Сергій Отрешко.

Він говорить, що світлофори приєднані до такої ж трансформаторної підстанції, як і будь-який житловий будинок. Тому під час відключень електропостачання вони теж вимикаються.

- У нас на цей рік було заплановано встановлення мінімум 4 світлодіодних світлофорів, але ж це капітальний ремонт, який не передбачений до першочергової оплати в умовах воєнного стану. Минулого року встановили один новий світлофор на перехресті вулиць Благовісна/Різдвяна, - розповідає Отрешко.

Стан світлофорів перевіряють щотижня. А з 94 пристроїв, що є в місті, 54 вироблені ще у 70-80 роках минулого століття. Решта - нові, 2010-2021 років.

- Під час відключень/включень світла існують перепади напруги. Контролери в старих світлофорах такого ж віку, як і самі світлофори. І, відповідно, або виникає збій і світлофор переходить в режим жовтого миготіння, або буває взагалі вимикається. Тому, за фактом, реагуємо вже на звернення громадян чи патрульної поліції, - каже Сергій Отрешко. - Питання ще в тому, що запасні частини для старих контролерів і взагалі капітальний ремонт виконувався підприємствами, які розташовані в Харкові та Херсоні. Тому і логістика порушилася.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Василь :

Світлодіодний світлофор коштує мільйони гривень? Вже давно треба було все місто перевести на світлодіодні світлофори!

Вгору