У Черкасах знову “виростають” стихійні сміттєзвалища

15 вересня 2016, 23:46

245021

Ніс до смітника і не доніс. Час від часу то на одній, то на іншій вулиці міста "виростають" купи сміття. Від стихійних звалищ страждає і середмістя, зокрема перехрестя Благовісної та Митницької. Причиною виникнення таких смітників є несвідомість містян у поєднанні з відсутністю сміттєвих контейнерів, – розповіли vikka.ua у міськраді.

За словами головного спеціаліста відділу інспектування департаменту архітектури, містобудування та інспектування міськради Віталія Марунчака, за прилеглу до приватного домовлодіння територію відповідає його власник. Однак Благовісну визначили магістральною вулицею, тож за її прибирання відповідає підрядник, що уклав договори з містом.

"Аби притягнути особу до відповідальності, момент порушення потрібно зафіксувати. Однак містяни, аби уникнути відповідальності, викидають сміття вночі. І причин цьому багато, як свідомість, так і культура виховання", – зауважує головий спеціаліст відділу інспектування.

Фахівці констатують: порушника треба спіймати на гарячому. Тоді й протокол складається, і штраф стягується. За статтею 152 Кодексу "Про адміністративні правопорушення" його розмір для фізичних осіб коливається від 340 до 1360 гривень, для юридичних осіб за неналежне утримання прилеглої території – від 850 до 1700 гривень.

Як зазначає заступник начальника управління інспектування Ігор Кіта, зазвичай смітники виростають біля приватного сектору, відповідальність за чистоту якого несуть власники прилеглих будинків. Тут, окрім їхньої недбалості, дається взнаки і відсутність сміттєвих контейнерів.

"Такий контейнер місткістю на 240 літрів розрахований на збирання побутових відходів, і у визначений час власники виставляють його за ворота, щоб сміття забрали комунальники. Свого часу департамент ЖКК мав забезпечити сміттєвими контейнерами кожне домоволодіння. Однак тоді не розрахували, і тисячі контейнерів не вистачило. Тоді ніби й тендери мали проводити, однак усе заглохло", – зазначає Ігор Кіта.

Підтвердив наявність проблеми зі сміттєвими баками і керівник КП "Черкаська служба чистоти" Олександр Савенко. За його словами, для повного забезпечення міста не вистачає навіть більшої кількості контейнерів – дві з половиною тисячі.

"Сподіваюся, що наступного року в бюджеті розвитку вдасться передбачити кошти на ці потреби. Ми орієнтуємося на українського виробника. Коштує в середньому необхійдний нам контейнер від 900 до 1000 гривень. Тож загалом на ці потреби потрібно близько двох з половиною мільйонів", – підсумовує Олександр Савенко.

Поділитись

Коментарі

Вгору