У Черкасах змагаються у судномодельному спорті (відео)

04 травня 2015, 23:45

http://podrobnosti.ua/media/videos/2015/5/4/novosti-za-2015-05-04-1745_292c02c898a7c9239ccdb808956ff494.mp4

Сонце, вода та білосніжні вітрила. Сьогодні в Черкасах стартували міжнародні змагання з судномодельного спорту. Їх в Україні чекали три роки. І вони ледь не зірвалися через війну на сході країни, інформують Подробности.

Міжнародні змагання ще офіційно не відкрилися, а на черкаському пляжі вже на повну кипить боротьба. Власники міні-яхт випробовують судна на міцність у дніпрових хвилях. Радіокерований вітрильник повинен обійти всі буї і першим дістатися фінішу. 12-річна одеситка Оксана у юніорській збірній України. Сьогодні змагається разом із своїм батьком. У цьому спорті дівчинка лише 2 роки, але стала справжнім "морським вовком".

"Якщо в лавірування йти ось так, що повернуто ось так от - це правий галс. І ті, хто йдуть правим галсом - вони завжди праві. Якщо йдеш ось так от - це лівий галс. І вони не праві, якщо рухаються вправо", - говорить Оксана Кішебаєва, учасниця змагань.

Учасники змагань ледь уміщуються на пристані. Третє коло поспіль у фаворитах - австрійська команда. У їх кільватері - стоять китайці. Ця збірна - одна з найчисельніших на турнірі. Та схоже, що і найемоційніша.

Као і Фу вперше в Україні. На змаганнях він представляє молодіжну команду Китаю. Каже, дуже довго вагався, чи варто їхати сюди. Тепер сповнений лише приємних вражень.

"Погода чудова - саме для змагань. Тут взагалі дуже приємна атмосфера, навколо чисто, дуже гостинні люди …мені все подобається", - говорить Као І Фу, учасник змагань.

На ці міжнародні змагання українська федерація судномодельного спорту подавала заявку ще три роки тому. Через конфлікт на сході вони ледь не зірвалися. Але зі всіх запрошених країн не приїхали лише представники Білорусі та Росії.

"Ми боялися, враховуючи ту ситуацію, що до нас не приїдуть. Проте приїхав Китай, приїхали поляки, приїхали австріяки, з Голландії віце-президент всесвітньої федерації приїхав. Всі дуже задоволені", - говорить Сергій Демиденко, голова федерації судномоделювання і судномодельного спорту України.

Перемога на цих міжнародних змаганнях для Української команди нині важлива, наголошують у федерації судномодельного спорту. Якщо наша збірна покаже гарний результат, наступний турнір може знову пройти на Дніпровських берегах.

Поділитись

Коментарі

Вгору