У Черкасах запрацювала виїзна бригада паліативної допомоги (відео)

28 березня 2018, 10:56

Виїзна бригада паліативної допомоги запрацювала у Черкасах. Назву має "Хоспіс вдома". Це допомога для невиліковно хворих, щоб бодай полегшити їхній стан, доглянути та психологічно підтримати. Натепер у місті, за офіційними даними, 2,5 тис. паліативних хворих, а лікарні можуть прийняли – лише півсотні з них. Про це йдеться в сюжеті 5 каналу.

Сумка з ліками зібрана – до виїзду готові. До пацієнта вирушають лікар та дві медсестри.

74-річна Катерина Вороніна ледь бачить, страждає від гіпертонії, а через артроз не виходить із квартири.

- Мені треба було капельницю – то вони поставили, треба було укол – то вони зробили, а головне – що треба було порадитися, поговорить. Де я оце знайду лікаря? А тут подзвонила і вона прийшла, – радіє пацієнтка.

Створення виїзної бригади у місті планували кілька років. Цього року її організували на базі другої міської лікарні.

- Паліативних хворих, які потребують допомоги – близько 2,5 тис. Звісно, всі вони не можуть знаходитися на лікарняних ліжках, деякі не потребують і не бажають. Тому за прикладом розвинених країн ми створили таку службу, – пояснює керівник служби паліативної допомоги Катерина Погоріла.

Нині під опікою лікарської команди вже 24 пацієнти. Більшість із них через хворобу не виходять із дому. Медики приїздять щотижня майже до кожного.

- Робимо медичні процедури, маніпуляції і навчаємо родичів, щоб правильно доглядали за своїми рідними. Тому що дуже багато медичних процедур, які вони не знають як виконувати, а ми їм допомагаємо, навчаємо, – розповідає медсестра Людмила Кучеренко.

У виїзній бригаді є і психотерапевт, і священик – щоб заспокоїти пацієнтів та розрадити.

- Ми пропрацьовуємо, як виходити із безвихідних ситуацій. Все рівно якісь ресурси десь є, але людина, коли в такому стані, то вона не бачить їх. А разом ми знаходимо ці ресурси, і тоді людині є на що опиратися, і є бажання жити, – запевняє психотерапевт Марія Ушкова.

Для пацієнтів така допомога безкоштовна.

Коментарі

Вгору