У Черкасах відкрили меморіальну дошку загиблому під час служби в зоні АТО Павлу Лазаренку. Пам’ятний знак на честь військового, життя якого обірвалося в 40-річному віці, встановили на будинку, де він проживав – на вулиці Героїв Майдану, 9 (колишня – Гайдара). На сході чоловік служив водієм. Потрапив туди добровольцем-прикордонником.
Останні 15 років Павло Лазаренко зі своєю родиною жив і працював у Іспанії. Утім, коли в Україні розпочався збройний конфлікт, не зміг лишатися осторонь і повернувся додому. У червні 2014-ого року в складі мотоманевреної групи Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Держприкордонслужби став на захист східних рубежів.
– Ми там були разом. Нас офіційно призвали через інститут електрозварювання імені Є. О. Патона як фахівців, – згадує зі сльозами на очах батько загиблого. – Він добре знав англійську мову, швидко вивчив й іспанську мову. Працювали собі й усе було ніби добре, але коли дивилися про події в Україні – не міг більше бути там. Без батька й без чоловіка лишилися донька з дружиною...
Під час одного з обстрілів позицій прикордонників улітку 2014-ого року Павло отримав поранення, але тоді він відмовився від госпіталізації. З дня на день його стан погіршувався. Урешті його з іншими військовими вирішили таки відправити до лікарні. Утім, коли їх вивозили із зони проведення АТО, їхня колона потрапила під обстріл. 11 липня його життя обірвалося під час обстрілу позицій прикордонників під Зеленопіллям, що в Луганській області.Право відкрити меморіальну дошку надали батькам загиблого (Валентині Павлівні й Миколі Васильовичу) та заступнику міського голови Черкас Геннадію Шевченка. Після чого її освятив військовий капелан отець Василій.
– Він віддав свою душу за всіх нас, це приклад для майбутніх поколінь, – сказав священик.
Аби вшанувати пам’ять Героя, до його будинку прийшли десятки людей – його рідні й друзі, сусіди та, разом із тим, представники місцевої влади.
– Згідно з рішенням Черкаської міської ради він Павло Лазаренко був удостоєний звання «Почесний громадянин місто Черкаси» та посмертно нагороджений «За заслуги перед містом Черкаси» І ступеня, – сказав Геннадій Шевченко. – Так, цього замало. Але це найвища оцінка, яку може дати місто нашим героям-захисникам.
Це вже друга меморіальна дошка на честь Павла Лазаренка: дещо раніше пам’ять про захисника увіковічнили в гімназії №1, де навчався чоловік.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram