У Черкасах з’явилося таке обладнання, як у Нью-Йорку й Парижі

01 грудня 2016, 21:15

de3d4975707d5b5ba097feefdf582d31_xl

Завдяки новій лабораторії, яку сьогодні урочисто відкрили на базі Черкаської обласної дитячої лікарні, більше діток вдасться уберегти від внутріутробного зараження ВІЛ. Також швидше одержуватимуть результати аналізів ВІЛ-інфіковані, бо досі частину матеріалів возили на діагностику в Київ, пише Черкаський край.

Тут можна буде виконувати близько 300 видів вірусологічних та імунологічних досліджень. Ця лабораторія — підрозділ Черкаського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом. Як зазначив Петро Левченко, головний лікар центру, «тут — найсучасніше обладнання, яке стоїть в Нью-Йорку, Парижі і тепер — у Черкасах».

Лабораторія орендує площу в лікарні, обслуговує дітей і дорослих. Щоправда, самі пацієнти сюди не приходять: кур’єр доставляє в біксах раз на день біоматеріали з усієї області. Зразки поміщають в апарати, переважно навіть не розпаковуючи пробірок. Після дослідження все автоклавується, пакується й вивозиться.

З обладнання тут є імунохемілюмінесцентний аналізатор, який поставив інвестор — фірма «Ебботт» із США (апарат — третій в Україні). Він стає в пригоді для профілактики передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини, бо що раніше виявити вірус і почати лікування, то більше шансів запобігти зараженню плода. Тут уже обстежено близько 150 вагітних. Виявляє також онко- та кардіомаркери, гормональні порушення.

Проточний флуориметр від донорів «Бекмен культер» (США) дає змогу проводити дослідження, необхідне для контролю імунітету при лікуванні ВІЛ-інфікованих, для розгорнутої імунограми у дітей та дорослих, виявляє онкомаркери.

Невеличкий апарат — ампліфікатор, та вартість його 5 мільйонів гривень. Він дозволяє проводити молекулярно-генетичні дослідження методом ПЛР (полімеразно-ланцюгової реакції) в реальному часі. Дає можливість визначити кількість вірусу в крові, виявити маркери різних інфекційних захворювань на їх ранніх стадіях: гепатитів, сифілісу, торч-інфекцій. Це те, що практикують у приватних лабораторіях і за це хворі дуже дорого платять. Послуга ПМР для пацієнта — безплатна, бюджетним коштом, а собівартість  одного дослідження — 55 доларів.

Тепер головне — це забезпечення витратними матеріалами, зазначали на відкритті відділу головні лікарі ряду закладів.

— На цей проект пішло близько 10 мільйонів гривень. Це вдалий приклад державно-приватного партнерства. І в рамках відкриття перинатального центру це дуже добре, що цей відділ працюватиме, - зазначив голова облдержадміністрації Юрій Ткачено.

Перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко висловив сподівання, що за перинатальним центром будуть нові амбітні проекти в галузі медицини, зокрема в покращенні бази онкології.

Голова Черкаського обласного відділення всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Олена Стрижак зізналася, що «15 років тому навіть не мріяла, що такий діагностичний заклад буде в Черкасах».

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору