У Черкасах волонтери бояться, що їх виселять та залишать без фінансування

08 лютого 2016, 17:00
IMG_0637

Фото Про все

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко та депутати міської ради сьогодні навідалися до громадських організації, які діють на території колишньої тютюнової фабрики. Зокрема, до «Центру гостинності для переселенців» та «Центру допомоги армії».

Як повідомляє прес-служба міськради, причиною такого візиту стали дискусії між депутатами про те, що комунальні послуги приміщення, де знаходяться організації оплачуються з міського бюджету. Досі таке фінансування було передбачено «Програмою підтримки обороноздатності Черкас». Цьогоріч програма потребувала продовження та внесення змін.

На одній із сесій після жвавих дискусій депутати врешті-решт затвердили зміни до  «Програми підтримки обороноздатності міста Черкаси на 2015-2017 роки», але з обмеженим строком дії – до 31 березня. Згодом програму знову планують виносити на розгляд сесії. Тож сьогоднішній візит і був викликаний такими рішеннями депутатів.

Переселенка Тетяна Харламова працює у «Центрі гостинності для переселенців» вже майже рік.

- Відтоді, коли переїхали з чоловіком із Щастя. Втікали, можна сказати, під кулями, тому з собою взяли лише теплий одяг. Навіть не було можливості щось ще взяти, бо ж постійно стріляли. Вивозили нас волонтери, - пригадує жінка.

IMG_0648

Фото Про все

Таких переселенців, як вона, каже Тетяна, у Черкасах сотні і без такого волонтерського центру їм було б дуже важко.

- Це не по-людськи буде, якщо його закриють, бо до нас щоденно приходить по сто осіб. Одним потрібний одяг, іншим – постільна білизна, ще комусь – посуд. Втікаючи зі Сходу, каструлі з собою не забереш же, - розповідає Тетяна Володимирівна. – Ми самі з чоловіком і вдягаємося, і взуваємося, і харчі беремо в цьому центрі. Зараз центру необхідні, насамперед, посуд – каструлі, тарілки, чашки, а також постільна білизна.

«Центр гостинності» діє у Черкасах із 2014 року. Кожного дня, за словами волонтерів тут обслуговують до 120 родин, які переїхали в Черкаси.

- Тут є швейна та пральна машинки. Люди можуть прийти зашити щось чи попрати, - розповідає координатор волонтерів "Центру гостинності" Віктор Дивнич – Завжди тут можна випити чай. Якщо підтримки від міської влади не буде, то нам доведеться шукати якесь інше приміщення і якимось чином оплачувати його самотужки.

IMG_0622

Фото Про все

А в гіршому випадку – все доведеться закривати.

- Якщо до 31 березня не буде ніяких змін, то тут все доведеться закрити, а речі роздати волонтерам та тим організаціям, які витрачали на них свої кошти, - додає   заступник керівника Центру гостинності Тетяна Скляренко.

IMG_0617

Фото Про все

Натомість присутні депутати запевнили, що закривати центр вони в жодному разі не збираються, лише наголошують на самій програмі, кажучи, що написана вона безглуздо, тож потребує доопрацювання.

- Якщо взяти економічну складову, то вона написана безглуздо. У ній немає вичерпного переліку організацій, які тут знаходяться (у приміщенні колишньої  тютюнової фабрики – ред.), але вони всі об’єднані у спільні квадратні метри. Та ми знаємо, що ці площі мають різне призначення. Тобто неможливо вирахувати, яка саме організація та скільки займає, скільки комунальних послуг нараховується, - тлумачить депутат міськради Олексій Романов.

Депутат Олександр Згіблов програму також називає недолугою і теж запевняє, що про закриття центру взагалі не йдеться.

IMG_0632

Фото Про все

- Ця програма просто, як прайс на роздачу коштів, а не програма, - зазначає Олександр Згіблов. – Депутати були проти самої назви, бо це не програма підтримки обороноздатності, це просто компенсація комунальних витрат. Тому депутати звернулися до пані Маліщук (директор департаменту організаційного забезпечення Черкаської міської ради Лілія Маліщук - ред.), щоб вона підготувала програму. Сам центр безумовно буде підтриманий депутатами. Але компенсація комунальних витрат немає жодного відношення до «Програми підтримки обороноздатності».

IMG_0649

Фото Про все

Водночас сама Лілія Маліщук говорить, що програма не отримала жодного зауваження від департаментів, які здійснюють експертизи.

Міський голова Анатолій Бондаренко вислухав всі думки і пообіцяв врегулювати ситуацію та знайти спільне рішення.

- Людям, які працюють в центрах, немає різниці, як програма називатиметься: чи компенсації комунальних послуг, чи обороноздатності. Їм потрібний результат. І тому і перед депутатами, і перед Департаментом я ставитиму завдання - знайти таке спільне рішення, щоб ми вирішилице  питання, - наголосив міський голова.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору