У Черкасах водіям роздавали агітаційні наклейки для авто і платили 100 гривень

30 квітня 2014, 14:06

У центрі міста спостерігачі ОПОРИ помітили, як активісти від кандидата в мери Черкас Анатолія Бондаренка роздавали водіям наклейки на скло автомобіля з написом «Я голосую за Бондаренка». Як вдалося з’ясувати представникам ОПОРИ, її потрібно було наклеїти на скло машини і не знімати до 24 травня. За розміщення такої агітації водії отримували 100 грн. винагороди.

Про це повідомляє ОПОРА.

Активісти давали готівкою 100 гривень у той же день усім охочим наклеїти агітаційну продукцію, без оформлення жодних документів. На запитання спостерігача ОПОРИ про те, яким чином вони перевірятимуть, чи не зніме водій наклейку на другий день, після її придбання, активісти відповіли - «то вже наші питання, як ми перевіримо». Розміщувати рекламу на приватному транспорті дозволяється без укладення договору чи окремих дозволів, потрібна лише згода власника авто. Разом з тим відповідно до п.6 ч.11 ст.62 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", розміщувати носії політичної реклами на зовнішній поверхні транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, забороняється. На приватних авто - це дозволено.

Друге порушення стосується форми розрахунку з власниками авто. Передвиборна агітація повинна здійснюватися виключно за рахунок коштів із виборчого фонду і тільки у безготівковій формі (ч.4 ст.62 вищезазначеного закону). Нагадуємо, що відповідно до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» ст. 47 ч. 6: «передвиборна агітація здійснюється за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів кандидатів, місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для передвиборної агітації коштів з інших джерел забороняється».

На зауваження спостерігача ОПОРИ про те, що людина може просто підійти і отримати одразу наклейку разом зі 100 гривнями, ніде не підписуючись, Анатолій Бондаренко відповів: «Та, ну, перестань…Не знаю». Потім додав, що все оплачується з виборчого фонду.

- Те, що я замовив, те все, сьогодні зранку повідомив у територіальну виборчу комісію, всі зразки агітпродукції. Сьогодні зареєстрували всю продукцію, юристи сьогодні занесли. Все оплатилося з виборчого фонду, – прокоментував цю ситуацію Анатолій Бондаренко.

Поділитись

Коментарі

Вгору