У Черкасах відкрили меморіал невідомим солдатам (відео)

08 травня 2015, 18:10

меморіал

6 невідомих воїнів-визволителів перепоховали на черкаському кладовищі № 2. Солдати загинули в 1943 році, визволяючи Черкаси від німецько-фашистських загарбників. Сьогодні ж відбулося урочисте відкриття меморіалу, пишуть "Новини Черкащини".

Спершу Митрополит Іоан провів молебень за загиблими та освятив меморіал. Вшанувати пам’ять прийшли голова ОДА Юрій Ткаченко, голова облради Валентина Коваленко, заступники та посадовці, воїни АТО. Квіти поклали й на могилі Ігора Момота.

‒ Ми прийшли вшанувати невідомих героїв, які поклали своє життя за Черкащину. Сьогодні разом з встановленням меморіалу, ми встановили й історичну справедливість. В 1998 році з центру Черкас воїнів перепоховали на кладовищі, ‒ зазначив Юрій Ткаченко.

За словами Юрія Ткаченка, створення меморіалу ініціювала Тетяна Шадріна. Голова ОДА подякував також і підприємцям, які допомогли у зведенні пам’ятнику.
‒ Велика битва була за Черкаси, під час якої загинуло близько 6 тис. бійців. На Пагорбі Слави вибиті імена загиблих, але не всіх. Символічно те, що до цих пір знаходять й хоронять невідомих бійців. Тепер завжди можна прийти до цього меморіалу і вклонитися загиблим невідомим солдатам. В Черкасах проживають більше 900 фронтовиків, які брали участь у Великій війні, близько 3,5 тис. ветеранів війни, близько 25 тис. дітей війни, ‒ наголосив голова черкаської міської ради ветеранів Іван Губський.

Поділитись

Коментарі

Вгору