У Черкасах вчили моніторити е-декларації та писати заяви в НАБУ і НАЗК

30 червня 2017, 09:44

Зрозуміти, як  електронні декларації допомагають бороти корупцію, яка інформація доступна для загалу, а потім складати пазли інформації в одну картинку вивчали упродовж двох днів активісти з Центральної України. 27-28 червня у Черкасах пройшла “Школа е-декларування”, інформує "Молода Черкащина".

20 активістів із Полтавської, Вінницької, Кіровоградської та Черкаської областей занурювалися у світ електронного декларування, розбиралися для чого воно потрібне та яка відповідальність за подання неправдивих відомостей. Експерти тренінгу познайомили учасників із низкою відкритих баз даних, які допомагають перевіряти задекларовану інформацію.

Учасники також розбиралися, чим відрізняються повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції, Національного антикорупційного бюро, Спеціальної антикорупційної прокуратури та що робити, якщо знайдено порушення у деклараціях службовців.

Окрім теоретичної бази, усі учасники отримали домашнє завдання — виявити декларанта-порушника. Наслідками роботи стало написання звернення до НАЗК та НАБУ.

Учасники Школи отримали інформаційні буклети, де зібрана основна інформація, яка допоможе продовжувати “розслідування”, розпочаті на тренінгу.

Коментарі

Вгору