У Черкасах ціни на ялинки накручують принаймні вдвічі, – лісівники

14 грудня 2014, 16:41

1

Ціни на ялинкових базарах у Черкасах – щонайменше вдвічі більші, ніж у виробників – лісгоспів. Охочі можуть приїхати у будь-який лісгосп або лісництво (для черкащан найближче – Дахнівське) й придбати новорічне деревце за 42-58 грн, повідомляє Прочерк.

– Щороку ми закладаємо плантацію новорічних ялинок з певним запасом, – зазначив журналістам перший заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Горда. – Цього року підготували до продажу близько 30 тисяч ялинок.

Останні роки кількість проданих лісгоспами ялинок дещо збільшилася – у зв’язку з погіршенням фінансового стану черкащан вони віддають перевагу більш дешевим живим, а не дорожчим штучним ялинкам.

– Цього року ми започатковуємо реалізацію, крім звичайних зрубаних ялинок, також деревець у контейнерах (горщиках), – додав Василь Іванович. – Проводимо акцію «Збережи життя ялинці»: кожен, хто придбав ялинку в горщику, безкоштовно отримує значок з логотипом акції. Така ялинка може постояти пару тижнів у приміщенні, а потім її потрібно винести надвір до весни. Весною деревце можна посадити у ґрунт.

Вартість ялинки в контейнері – від 100 до 180 грн.

Існує й економний варіант – набір хвойних гілок за 24 грн, охочі можуть сплести з них віночки, вставити у зарані підготовлений ялинковий каркас тощо.

– На сьогодні в лісництвах і Черкаському лісгоспі вже продано кілька сотень ялинок, – розповів журналістам головний лісничий Черкаського лісгоспу В’ячеслав Шако.

Він також зазначив, що важливим завданням лісівників напередодні Нового року є охорона лісів і плантацій ялинок від браконьєрів. З листопада вздовж доріг можна побачити охоронців з лісництв, які у співпраці з міліцією та екологами намагаються попередити незаконну вирубку ялин та сосон. Тим, кого спіймають, «світить» чималеньке відшкодування: у звичайному лісі – від 198 до 897 грн (залежно від діаметру стовбура), у межах об’єктів природно-заповідного фонду – до 1122 грн, а в населених пунктах – до 1852 грн. Крім цього відшкодування, доведеться виплатити ще штраф за адмінпорушення – в сумі від 85 до 170 грн.

– Гарантією того, що придбана вами ялинка «легальна» – прикріплена до неї бирка, – наголосив В’ячеслав Сергійович. – Зняти таку бирку без її пошкодження неможливо. Бирка міститиме чип з інформацією про походження ялинки та її відповідність супровідним документам.

Мікроавтобус із журналістами, які придбали в лісництві дешеві ялинки, по дорозі додому також зупинив пост ДАІ. Але наші ялинки були законно зрубаними, а водій мав документи, видані одним із лісгоспів.

Поділитись

Коментарі

Вгору