У Черкасах презентували мистецький проект, присвячений подіям на Майдані (фото)

27 січня 2017, 17:13
Фото: Про все

Фото: Про все

Сьогодні в Черкаському обласному художньому музеї розпочав роботу соціально-мистецький проект «За волю, за кращу долю… Третя річниця Майдану», присвячений трагічним подіям, що відбулися в Україні взимку 2013-2014 років.

Метою цього проекту, автором і керівником якого є начальник Управління культури та зв’язків з громадськістю Черкаської ОДА Олег Островський, є вшанування пам’яті загиблих Героїв Небесної сотні.

Фото: Про все

Фото: Про все

Сам проект складається з трьох основних частин. Це фотовиставка, яка увібрала в себе фото- та відеоматеріали хроніки подій Майдану. Банерна та інсталяційна частина, що містить предмети побуту учасників Революції Гідності. Окремо цим подіям також присвячено художню виставку, яку формують твори художників, портрети загиблих жителів Черкащини та спеціальний проект «Жервтопринесення» народного художника України Миколи Байбака та народного художника України Євгена Матвєєва.

Фото: Про все

Фото: Про все

- Це присвята Небесній сотні, яка загинула на Майдані. Це проект арт-тандему Бабак-Матвєєв, який ми створили, перебуваючи в гущі подій, під враженням всього пережитого, - зазначив у коментарі «Про все» художник Микола Бабак. - Це проект важкий, але він відтворює сучасну боротьбу українського народу.

Фото: Про все

Фото: Про все

За його словами, всі колажі дуже символічні. Наприклад, зображення, де діти кидають «коктейлі Молотова» символізує те, що саме молодь бере найактивнішу участь у соціально-політичному житті країни.

Фото: Про все

Фото: Про все

- Якщо "властьімущі" не бачать та не розуміють тенденцій і реалій життя, вони зіштовхуються з такими подіями, - зауважив митець.

Участь у відкритті проекту взяли  учасники бойових дій на Сході, активісти, представники органів місцевої та обласної влади, депутати рад різного рівня.

Фото: Про все

Фото: Про все

Представники різних релігійних конфесій Черкащини провели молебень в пам’ять тих, хто загинув під час кривавих подій на Майдані Незалежності у січні-лютому 2014 року.

Коментарі

Вгору