Німці допоможуть корсунчанам знайти гранти для будівництва очисних споруд

27 січня 2017, 17:38

4-1

Партнери з німецького міста-побратима Гіфорн допомагатимуть корсунчанам у пошуку грантів ЄС для будівництва очисних споруд та впровадження сучасних технологій очистки стічних вод. Перемовини про шляхи реалізації такого проекту відбулися вчора у Корсунь-Шевченківському педагогічному коледжі. Саме цей заклад вже 27 років підтримує дружні стосунки з містом-побратимом, пише ЧСН.

Корсунь-Шевченківський – серед п’яти районних центрів області, де взагалі відсутні міські очисні споруди, а вміст нітратів у питній воді криниць значно перевищує обласний показник. Екологи давно б’ють на сполох. Далі зволікати, кажуть – більш ніж небезпечно. Аби якнайшвидше вирішити проблему у райцентрі зібралися експерти. Спільно визначалися із проектом реконструкції місцевої водонапірної станції «Сівач» та запровадженням кращих світових практик очистки води.

Основні проблеми, які нагально потрібно вирішити водоканалу – каже професор – це зниження вмісту органічних з’єднань і важких металів у воді. Як це краще зробити обговорили на зустрічі із німецькою делегацією. Посприяти у вирішенні проблем водопостачання у Корсунь-Шевченківський приїхали мер міста-побратима Гіфорн, його заступник та директор тамтешнього водоканалу. Усю необхідну проектну документацію партнери з міста-побратима планують зробити вже у цьому році.

Про подальшу співпрацю представники з Німеччини говорили під час зустрічі з місцевою владою. В рамках візиту гості відвідали і педагогічний коледж ім. Т. Шевченка. Оскільки 2017 – оголошений роком німецької мови в Україні, колектив закладу з гордістю похизувався оновленим кабінетом з цього предмету і навіть підготував німецькою цілий концерт.

Поділитись

Коментарі

Вгору