У Черкасах підсумували спортивні здобутки 2017 року

31 січня 2018, 18:49

Представники департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР, очільники галузі спорту та провідні спортсмени Черкащини розповіли про головні здобутки 2017 року та обговорили плани на 2018 рік, пише Нова Доба.

Головним здобутком 2017 року є збільшення кількості стипендіатів Черкаської міської ради серед спортсменів та тренерів до 55 осіб. Про це зазначила начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Ольга Сисоєва. На сьогодні розмір стипендії становить 2 000 гривень, втім у 2018 році сума може бути переглянута у бік підвищення.

- Постійно виникала потреба у збільшенні кількості цих стипендій, адже маємо багато спортсменів, які представляють наш регіон у цілому світі. За підтримки депутатського корпусу нам вдалося досягти поставленої мети. Така кількість стипендіатів, серед яких чимало провідних спортсменів командних ігор, є рідкісною в Україні, – зауважує Ольга Валеріївна.

Відповідно до рішення Черкаської міської ради від 12.12.2017 року внесені змі-ни до Положення про стипендію міської ради та міського голови провідним спортсменам та тренерам. Так, з 2018 року комісією присуджується 55 щоміся-чних стипендій міської ради: 25 – провідним спортсменам, 5 – спортсменам з інвалідністю, 5 – провідним тренерам, 20 – провідним спортсменам командних ігрових видів спорту.

Ще одним вагомим внеском у спортивну галузь на Черкащині стало відкриття відділення з футзалу (1 вересня 2017 р.) у КДЮСШ № 1 Черкаської міської ради, де нині займається 90 дітей. У 2017 році було створено професійну футзальну команду «Дніпро», яка успішно представляє Черкаси у Першій лізі.

– Я займаюся спортом протягом п’яти років. Мене запрошували до збірної України. Ми їздили до Португалії на відбірковий етап Олімпійських ігор. Це для мене був неоціненний досвід, – ділиться враженням спортсменка-футзалістка Софія Завгородня.

Як зазначає директор департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Ігор Волошин, для підготовки майбутніх чемпіонів у місті функціонує 8 комплексних дитячо-юнацьких спортивних шкіл Черкаської міської ради, в яких культивується 29 видів спорту та займаються спортом 3 196 вихованців. Навчально-тренувальний процес зі спортсменами здійснюють 131 тренер-викладач, з них – 96 штатних фахівців.

Наше головне завдання – прославляти місто Черкаси та наш прапор. Завдяки черкаським спортсменам він «побував» уже в 62 країнах світу. Узагалі, за останні три роки на Черкащині почали приділяти увагу спорту: збільшується матеріально-технічна база та покращуються фінансові умови, – зауважує заслужений тренер України Юрій Зубов. 

У 2017 році в Черкасах були продовжені роботи з покращення стану спортив-них об’єктів комунальних підприємств та закладів міста, а саме: реконструкція будівлі по вулиці В. Чорновола, 54 для занять спортивною гімнастикою та за-пасного футбольного поля на Центральному стадіоні. За кошти міської ради у «Спортивному комплексі «Будівельник» (база олімпійської підготовки) встано-вили інформаційне табло.

Крім того, були завершені роботи з будівництва майданчиків із синтетичним покриттям у ЗНЗ № 10, 12, 17, 26, 28, 32, 34, а 12 травня 2017 року відбулося урочисте відкриття реконструйованого футбольного майданчика зі штучним покриттям фізкультурно-оздоровчого комплексу ДЮСШ «Дніпро-80».

Приміщення колишньої вечірньої школи (вул. Вернигори, 19) передали у користування дитячо-юнацьких спортивних шкіл Черкаської міської ради. Таким чином з підвальних приміщень ДЮСШ були виведені тренування із веслування, відділення триатлону КДЮСШ № 2 та виділені приміщення для розміщення КДЮСШ.

За словами Ігоря Волошина у цьому році планується подальше фінансування матеріально-технічної бази та продовження ремонту приміщень для тренувань.

– Ні для кого не секрет, в яких складних умовах займався наш олімпієць Сергій Куліш. На сьогодні у відділенні тиру вже зроблені певні ремонтні роботи. Плануємо, його подальший ремонт й у 2018 році, – ділиться планами Ігор Володимирович. – Цьогоріч хочемо реалізувати глобальний проект – ремонт дитячо-юнацької спортивної школи з веслування. Маємо гарні здобутки з цього виду спорту. Також плануємо добудувати школу гімнастики та запасне футбольне поле

Коментарі

Вгору