У Черкасах перевізники відмовляються перевозити пільговиків

09 липня 2018, 09:00

Черкаські підприємці-перевізники під час сьогоднішньої наради у Черкаській міській раді повідомили про те, що з 14 липня буде припинено перевезення пасажирів усіх пільгових категорій у місті.

Відповідний лист вже надійшов до Управління транспорту міськради. Причиною цього перевізники називають неузгодженість законодавства в сфері компенсації за свої послуги та введення монетизації пільг.

«Постановою КМУ №197 від 14.03. 2018 року «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду всіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах» на обласні державні адміністрації покладено зобов’язання у двомісячний термін з дня набрання чинності постанови КМУ затвердити розмір щомісячної готівкової виплати на проїзд пільговим категоріям громадян.
Фінансування витрат, пов’язаних із наданням пільг у готівковій формі з оплати проїзду всіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах, здійснюється за рахунок місцевих бюджетів відповідно до підпункту «г» пункту 3 частини першої статті 91 Бюджетного кодексу України.
Станом на 02.07.2018 року виконавчим комітетом Черкаської міської ради не визначено механізм монетизації пільг.
Невідповідність тарифу на перевезення собівартості цих перевезень внаслідок безпідставного зволікання прийняття рішення виконавчим комітетом м.Черкаси економічно обґрунтованого тарифу привела підприємства перевізників м.Черкаси до скрутного економічного стану та веде до повної зупинки підприємств.
Виконавчим комітетом м.Черкаси в порушення ст.37 ЗУ «Про автомобільний транспорт» не виконане зобов’язання щодо укладання договорів державного замовлення на перевезення пільгових категорій громадян, а перевізники міського автомобільного пасажирського транспорту не мають більше змоги власним коштом перевозити ці категорії громадян.

З огляду на вищевикладене повідомляємо, що з 14.07.2018 року автомобільні перевізники м.Черкаси вимушені припинити перевезення пільгових категорій громадян до вирішення питання органами місцевого самоврядування, відповідно із Постановою КМУ №197 від 14.03.2018 року».

ПП «Медіт-сервіс» — Діский С.В.;
ПрАТ «Черкаське АТП-17127» — Куниця О.І.;
ДП «ЧАРЗ-Авто» — Сущенко Ю.М.;
ПП «Еліт-Транс» — Шевченко В.Ю.;
ФОП Форостяна Л.І.;
ПрАТ «Черкасиавтотранс» — Соломенний В.П.;
ФОП Копієвський Є.П.;
ФОП Бакашев Б.А.;
ТОВ «Авто-ТЮЛ» — Ганжа І.П.

Ясюк Лариса сказав:

Перевізники мають відстоювати свої права в судах, а не порушувати Закони України і звужувати права незахищених категорій населення.
Те, що вони вирішили, не має ніякого правового підгрунття.

Володимир. сказав:

Так ввони і не возили. З людей з 1,2,3 групами інвалідності вимагають кошти за проїзд, хоча ці особи згідно Закону України повинні їздити безкоштовно.

Павло сказав:

Треба вже швидше вирішувати питання монетизації пільг, як того вимагає закон, а не тягти кота за, гм, хвоста. Тоді всі питання щодо пільговиків будуть зняті. Однак міськрада не хоче брати на себе відповідальність, тому і затягує прийняття непопулярного рішення.

Кора сказав:

Гнати самозванців з маршруту забрати ліцензії і хай другі перевізники приходять!!!

Віра сказав:

Монетизацію пільг не реалізували по всій країні. Ця заява пепевізників є лише писанина, яка порушує чинне законодавство і, відповідно, є злочинною. Крім того, безкоштовно перевозять переважно учасників бойових дій. Але в армію черга не стоїть, на Сході досі ведуться активні бойові дії, гинуть люди щоденно, а в шпиталі регулярно приходять борта з пораненими. І перевізники зараз в мирному місті можуть робити такі заяви, бо хтось це забезпечує щоденно власним життям. Якщо комусь муляє чуже посвідчення, можете призватися до лав ЗСУ і мати таке саме. Там величезна потреба у водіях.

Квентін Буратіно сказав:

Гнати їх давно пора. Зажралися. Самі для себе пишуть “постанови”… Доречі возити не хотять не тільки пільговиків,а і матусь з колясками,хоча місце для візка було. Сам свідок,маршрут N29,богдан подовжений,зупинка “Роддом”,водій тупо закрив двері перед носом мамаші з коляскою і поїхав. Нажаль номер не запам’ятав. Скотство процвітає

Віталій сказав:

Право на безоплатний проїзд надав КМ своєю постановою. Як перевізник може її відмінити? Ніяк не наситься? Забрати в них ліцензії і повернути громадський транспорт в тому обсязі, в якому він повинен бути!

Креатифф сказав:

павлу- а причому тут місто, як ОДА має вирішити це питання, а облраду пікетують самі ж пільговики, які не бажать монетизації в 60 грн (30 проїздів комунальним транспортом-тролликом по 2 грн)

Вгору