У Черкасах пацієнтів залишили без гемодіалізу

14 квітня 2016, 20:59

Майже сотня хворих на ниркову недостатність у Черкасах можуть залишитись без гемодіалізу. Німецькій клініці, де вони обслуговуються припинили фінансування. Місцеві чиновники ніяк не можуть вирішити, за чий рахунок має працювати заклад, інформують Подробности.

Діагноз "хронічна ниркова недостатність" Тетяні Андріївні поставили рік тому. І направили до відділення гемодіалізу Черкаської обласної лікарні. Та стан жінки тільки погіршувався.

"Ну, обласна лікарня. З моїми судинами - то мені іноді навіть не проводила діаліз - відпускали додому. Говорили, що просто вас не можливо вколоти", - говорить Тетяна Затулій, пацієнтка клініки гемодіалізу.

Жінка змушена була перевестися до філії німецької клініки, яка працює в Черкасах. Як лікувати таких пацієнтів тут знають. Чого ще не навчилися, так це боротися із чиновницькою байдужістю.

Коли заклад відкривали - обіцяли утримувати його виключно за рахунок обласного бюджету. Та відтоді схему фінансування чиновники не раз змінювали.

"В 16 році ситуація складається таким чином, що рішенням обласної ради виділено майже 19 мільйонів фінансування на лікування хворих - це складає 72 відсотки від загальної потреби", - говорить Володимир Новаківський, головний лікар клініки.

Залишок - 28 відсотків - мають доплачувати за своїх пацієнтів райони та місто Черкаси. Так вирішили у обладміністрації. А от в черкаській мерії кажуть: фінансувати послуги клініки не мають права, бо держава і так вже виділила на область 54 мільйони гривень субвенції на пацієнтів з нирковою недостатністю.

Щоправда, ті гроші обласні депутати віддали не німецькій клініці, де людям реально допомагають, а трьом комунальним центрам гемодіалізу.

"Ми ж розуміємо, що якість послуги зовсім різна. В мене таке враження, що це якийсь бізнес на лікуванні хворих", - говорить Наталя Джуган, директор департаменту фінансової політики черкаського міськвиконкому.

В облуправлінні охорони здоров'я пояснюють: державну субвенцію якраз і планують витратити на підвищення якості лікування в комунальних клініках. І додають: гроші для німецької клініки гемодіалізу у місцевих бюджетах незабаром з'являться.

"Зараз ми знаходимось у процесі децентралізації і відповідно - частина податків і зборів, які раніше забиралися у місцевих бюджетах, зараз вони вже будуть залишатися там і відповідно це є ті кошти, які можна використовувати на потреби своїх пацієнтів", - говорить Ірина Гришко, речник управління охорони здоров'я Черкаської ОДА

Доки чиновники вирішують, хто має платити за лікування - клініка знову опинилася на межі закриття. Якщо найближчим часом проблему не буде вирішено - всі 86 пацієнтів готові вийти на безстрокову акцію протесту.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору