У Черкасах оселилися містичні герої (фото)

01 липня 2015, 22:30
IMG_4902

Фото Про все

Від сьогодні у Черкасах з'явилася ще одна скульптурна родзинка. По вулиці Хрещатик напроти приміщення, де розміщується управління містобудування та архітерури, встановили скульптуру героїв Булгакова  із "Майстра й Маргарити" Фагота й Бегемота. Встановлення скульптури стало своєрідним вітанням містян із днем архітектора.

- Наприкінці дев'яностих років ця фігура була на магазині "Рубін". Простояла вона там п'ять років, - нагадав скульптор Владислав Димйон. - Але новий господар магазина попросив платити за скульптуру оренду. Тому скульптуру демонтували і одинадцять років вона пролежала на складі. Про неї взагалі забули.

IMG_4786

Фото Про все

Ініціатором відновлення та встановлення фігури став архітектор Євген Кузаєв.

IMG_4790

Фото Про все

- Це зроблено для того, щоб люди посміхалися, - зауважує Владислав Димйон

IMG_4792

Фото Про все

Та не встигли скульптуру всановити, як у місті почали пов'язувати її з містикою.

- Прямо містика якась... Сьогодні в Черкасах практично в один і той же час спалахнув драмтеатр, а за якийсь квартал від нього саме встановлювали скульптуру булгаківських Фагота і Бегемота. Тих самих... Хто читав "Майстра і Маргариту", має пам"ятати слова Фагота, які він сказав про себе і кота: "Мы здесь недалеко, на Садовой, где пожар". До речі, 1 липня - день, який Булгаков вибрав був для свого одруження, - написав у мережі Фейсбук журналіст та радник голови Черкаської ОДА Андрій Кравець.

Поділитись

Коментарі

Вгору