У Черкасах обирають проект майбутньої клумби на кільцевій дорозі по вул. Героїв Дніпра (фото)

04 липня 2017, 23:22

Один із можливих проектів майбутнього кільця на оновленій набережній міста презентував на своїй сторінці у "Facebook" міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. За його словами, на майбутній клумбі можуть бути висаджені багаторічні рослини. Автор проекту – екс-депутат Черкаської міськради, фахівець із ландшафтного дизайну та озеленення Сергій Ткаченко, повідомляє "ВІККА".

- У клумбі будуть висаджені: зовнішнє кільце – кулі самшиту, весняне цвітіння – нарциси, літнє цвітіння – бегонія, петунія. Наступне кільце – спірея "Голден принцес". Третє кільце – барбарис "Ред чіф". Четверте кільце – спірея "Голдфлейм". П'яте кільце – барбарис "Атропорпуреа". Центр – кулі самшиту та ялівець "Мейр". Всі рослини будуть стригтися і дотримуватися певної висоти і форми. Клумба не передбачає рослини вище метра, щоб не закривати огляд водіям. Це всього лише ідея, варіанти можуть бути різні, – зазначив Сергій Ткаченко.

Водночас депутат від фракції "Вільних демократів" Тарас Коломієць запропонував власний варіант майбутнього кільця – із об’ємною клумбою.

- Її буде помітно здалеку. Буде менше шансів, що в неї в'їдуть автомобілем ще раз. Посередині також можна встановити флагшток із прапором України, тощо, – зазначив міський обранець.

Інший депутат, Ігор Кіта, зазначає: що б не було усередині кільця, зовнішнє коло шириною близько 1 метра має бути виконано з твердого покриття – плитки, бруківки тощо для відокремлення зелених насаджень від піску та бруду з-під коліс автівок, а взимку – і від куп змішаного з піском та сіллю снігу.

Тим часом черкащанин Станіслав Сафонов висунув пропозицію провести конкурс на найкращий проект серед студентів.

- Так отримаємо, можливо, безкоштовний, але крутий ландшафтний дизайн, – зауважив він.

Поки що обговорення проектів майбутньої клумби тривають.

Коментарі

111 сказав:

пока самое разумное рассуждение у Игоря Киты

Вгору