У Черкасах не вистачає 10 бригад швидкої допомоги, – чиновник

18 червня 2018, 15:04

Найбільша в області станція екстренної медичної допомоги, що розташована у Черкасах, перебуває у жахливому стані. Нині в місті не вистачає 10 бригад швидкої медичної допомоги. Загалом в області не укомплектовані аж 22 бригади. Про це на координаційній нараді в Черкаській ОДА повідомив директор КП "Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Ігор Фесун, пише Інфоміст.

– У цьому році ремонт станції (в Черкасах, – ред.) включили в бюджет, але потім це рішення скасували. Я хочу запросити представників місцевої влади прийти і подивитися, у яких умовах працюють люди. Теж саме закликаю зробити владців у районах, – наголосив Фесун.

Серед нагальних проблем виокремлено упровадження сучасної системи управління, покращення технічно-матеріальної бази та стану відділень швидкої. До складу центру входять 5 станцій по території області. У центрі працює 1350 осіб, натомість наявні 1585 посад. За словами Фесуна, усе через низький рівень заробітної плати (4-4,3 тис грн) та умов роботи. Загалом в області не вистачає 22 бригади.

– Кількість звернень минулого року склала 318 545, це більше 30 відсотків населення області,- зауважив Фесун. – За перший квартал цього року кількість звернень зросла. Вже склала понад 78 тисяч. Обслуговує область лише сто бригад. Також він зауважив, що по ремонту приміщень є невеликі зрушення, але це надто мало для того, щоб покращити ситуацію в цілому.

– Чимало районів почали робити ремонти. Але ця кількість невелика, більшість бригад працюють в незадовільних умовах, які не відповідають ні санітарним, ні людським умовах, – додав керівник швидкої. – 80 відсотків приміщень, де базуються наші бригади, не мають ні душу, ні туалету. Черкаська область – це одна з двох областей в Україні, де відсутній диспетчерський пункт, що дозволив би прискорити виконання посадових обов’язків працівників ШМД.

Також центр має проблеми і з матеріально-технічним забезпеченням.

– Минулоріч ми закупили 8 автомобілів. Якби цього не зробили, то не знаю, як служба працювала б нині. У нас 49 машин, але їхній стан та вік не дозволяють ефективно працювати, – наголошує Ігор Фесун.

У цьому році на умовах співфінансування планують придбати ще 5 автомобілів. Окрім того швидким не вистачає медтехніки: 40 дифібриляторів, 25 кардіографів, 80 кисневих масок. Щоб придбати все це – потрібно понад 20 мільйонів гривень. Ігор Фесун звертається до керівників районів з проханням допомогти придбати це обладнання та активніше долучатися до програми співфінансування для оновлення автопарку.

Коментарі

Вгору