У Черкасах навчальний процес під загрозою зриву через неготовність шкіл до опалювального сезону

06 серпня 2018, 20:08

На ранковій нараді в міського голови директор КП "Черкаситеплокомуненерго" Павло Карась повідомив, що школи Черкас не готові до початку опалювального сезону. 

Як приклад, він навів дитсадок, де через відсутність регулятора температури, з кранів тече занадто гаряча вода, що може призвести до травм дітей.

- По закладах освіти ситуація критична. Ми пишемо листи на департамент ЖКК щодо необхідності відповідних дій. Під загрозою фактичне життя і загроза здоров’ю дітей. Ми ще місяць тому говорили про те, що в 54-му садку немає регуляції температури. По суті, коли котельня видає 90 градусів температури, там 90 градусів і з крану тектиме. Відповідальність лежить на керівнику закладу, але реакції - нуль. Ніхто навіть не звернувся з технічними умовами. Аналогічна ситуація із актами готовності і паспортами. Таке відчуття, що це нікому не потрібно, - сказав Павло Карась.

Критичну ситуацію з підготовкою до опалювального сезону підтвердив і директор департаменту освіти та гуманітарної політики Сергій Воронов.

- На підготовку до опалювального сезону потрібні додаткові кошти. Потрібно провести промивку труб, закупити лічильники. На все це в бюджеті немає коштів. Без актів готовності закладам освіти не буде подано тепло, це може позначитися на навчальному процесі, - прокоментував Сергій Воронов.

У той же самий час він спростував інформацію про окріп, що тече з кранів у 54-му садочку.

- Вода з кранів тут тече нормальної температури. Я б попросив не розповсюджувати таку інформацію, не перевіривши її, - сказав Сергій Воронов.

Те, що без проведення робіт, тепло не буде подано підтвердив в коментарі "Про все" і Павло Карась.

- На сьогодні готові до опалювального сезону лише десять шкіл. У всіх інших - роботи не розпочиналися. Якщо до початку опалювального сезону освітні заклади не отримають акти готовності, то тепло туди подаватися не буде. На нараді міський голова дав відповідні доручення, сподіваюся, що справа нарешті зрушиться з мертвої точки, - прокоментував Павло Карась.

Також директор КП "Черкаситеплокомуненерго" повідомив, що така ж складна ситуація з теплопостачанням і в будинках, які обслуговуються ОСББ.

У той же час єдині, хто майже повністю підготувався до опалювального сезону є заклади охорони здоров'я. Дві третини закладів вже отримали акти, а інші - мають чіткі графіки по завершенню підготовчих робіт.

Вгору