За 16 років орендар комунального майна заборгував до міського бюджету понад 100 тисяч гривень. Проте погашати борг той не поспішає. Натомість звинувачує міську владу у прагненні забрати його приміщення.
Такі історії раз-по-раз переповідає журналістам настоятель Храму Покрови Пресвятої Богородиці Української Автокефальної Православної Церкви м. Черкаси (що по вул. Благовісна, 54) отець Назарій Кучерявий, поширюючи через окремі ЗМІ відверто неправдиву інформацію щодо начебто перешкоджання діяльності його закладу. При цьому настоятель замовчує про регулярну несплату його закладом орендної плати.
Як повідомила заступник директора департаменту економіки та розвитку Черкаської міської ради Людмила Гуріненко, на початок квітня цього року заборгованість за договором оренди нежитлового приміщення міської комунальної власності по вул. Благовісна, 54 (укладеним між департаментом економіки та розвитку Черкаської міської ради та релігійною громадою Храму Покрови Пресвятої Богородиці УАПЦ м. Черкаси) складає понад 116 тисяч гривень.
Головний спеціаліст–юристконсульт відділу судового супроводу департаменту управління справами та юридичного забезпечення Олег Луговський розповів, що, зважаючи на постійне ігнорування орендарем звернень департаменту економіки та розвитку щодо погашення зазначених заборгованостей, у січні цього року був поданий позов до Господарського суду щодо стягнення відповідних коштів з боржника. На судових засіданнях від відповідача постійно був присутній його представник (за довіреністю). У підсумку розгляду справи суд прийняв рішення на користь міської влади, задовольнивши позовні вимоги.
Нагадаємо, що у березні 1995 року, рішенням виконкому Черкаської міської ради зазначений об’єкт передано в безкоштовну оренду строком на 49 років.
У листопаді 1997 року було укладено договір оренди на вказане приміщення (загальною площею 451,7 кв. м) між департаментом економіки та розвитку Черкаської міської ради та релігійною громадою Храму Покрови Пресвятої Богородиці УАПЦ м. Черкаси.
Тоді як у вересні 2010 року міська прокуратура винесла подання щодо усунення порушень вимог Закону України «Про оренду державного і комунального майна» в частині плати за оренду вищевказаного приміщення.
З огляду на це, на замовлення управління власністю міста незалежним експертом визначена вартість об’єкта оренди та здійснено розрахунок орендної плати у відповідності до Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду комунального майна м. Черкаси у розмірі 3063,5 гривен. на місяць з урахуванням індексу інфляції на кожен місяць.
(Інформуємо, що зазначена Методика затверджена рішенням Черкаської міської ради від 12.04.2007 №2-560 «Про затвердження Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду комунального майна м. Черкаси» із змінами та доповненнями).
Після цього громада Храму Покрови Пресвятої Богородиці УАПЦ у м.Черкаси зверталася до Черкаської міської ради з проханням щодо зменшення орендної плати. Варто акцентувати, що міська влада Черкас донині йшла назустріч Церкві.
Зокрема, у грудні 2010 року сесією міської ради їм було встановлено орендну плату в розмірі 1,2 грн. за 1 кв.м в місяць на період до липня 2011року.
Угодою від 16.08.2011 встановлена орендна плата відповідно до Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду комунального майна м. Черкаси в розмірі 2607,76 грн. на місяць (тобто 5% від ринкової вартості об’єкта).
Крім цього, департаментом економіки та розвитку Черкаської міської ради чотири рази протягом 2011-2013 років вносився на розгляд сесії міської ради проект рішення «Про встановлення Храму Покрови Пресвятої Богородиці Української Автокефальної Православної Церкви пільгової плати за оренду будівлі по вул. Благовісній, 54», але відхилявся сесією.
У липні 2013 року Черкаською міською радою прийняте рішення про встановлення пільгової орендної плати для Церкви у розмірі 1,20 грн. з ПДВ за 1 кв. м в місяць. Відтоді орендар заплатив до міського бюджету лише 2530,64 гривні, ігноруючи погашення усієї суми заборгованості за орендну плату, яка поступово накопичувалась з 1997 року і нині перевищує 116 тисяч гривень.
Нині ж коли над боржником, а саме – безпосередньо настоятелем Храму, який відповідальний за фінансову та господарчу діяльність його закладу нависла загроза примусового стягнення зазначеного боргу, той замість вирішення проблемної ситуації у правовому полі – а саме: сплати відповідної суми до міського бюджету – вдається до закидів у бік міської влади.
За інформацією прес-служби виконкому Черкаської міської ради
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram