Думка черкасців про вибори 25 травня 2014 року

16 квітня 2014, 13:12

У виборах Президента України готовність взяти участь висловили 86,8% черкасців. Не братимуть участі 13,2%.

Якби вибори Президента проходили в найближчу неділю, симпатії виборців розподілилися би наступним чином серед таких кандидатів:

· Порошенко Петро - 38, 1%

· Тимошенко Юлія - 16,7%

· Ляшко Олег - 7, 2%

· Гриценко Анатолій - 7,1 %

· Тігіпко Сергій - 3,4 %

· Богомолець Ольга – 3,0%

· Симоненко Петро - 2,3%

· Ярош Дмитро - 2,1 %

· Тягнибок Олег - 1,5%

· Добкін Михайло - 0,8%

· Королевська Наталія - 0,7%

· Рабінович Вадим – 0,5 %

· Не визначилися з вибором - 3,4%

У виборах Черкаського міського голови готовність взяти участь у тій чи іншій мірі висловили 97,4% черкасців. Не братимуть участі 2,6%.

Якби вибори Черкаського міського голови проходили в найближчу неділю, симпатії виборців розподілилися би наступним чином серед таких кандидатів:

· Одарич Сергій - 31,7%

· Булатецький Микола - 9,0%

· Жуковська Валентина - 7,8%

· Бондаренко Анатолій - 6, 1%

· Радуцький Олександр - 5,8%

· Білоусов Віктор - 3,8%

· Інший - 2,7%

· важко відповісти - 30,5%

У виборах депутатів Черкаської міської ради за партійними списками готовність взяти участь у тій чи іншій мірі висловили 97,5% черкасців. Не братимуть участі 2,5%.

Якби вибори до Черкаської міської ради проходили в найближчу неділю, і в них брали участь наступні партії, то за список якої політичної партії Ви б проголосували?

· «Батьківщина» - 15,3%

· УДАР - 10,2%

· Партія вільних демократів - 9,4%

· «Солідарність» - 8,6%

· Радикальна партія - 6,3%

· «Правий сектор» - 5,1%

· «Свобода» - 4,4%

· не голосуватиму за жодну - 4,3%

· КПУ - 3,2%

· Партія регіонів - 2,8%

· інша партія - 1,4%

· Соціалістична партія - 1,0%

· Народна партія - 0,8%

· Важко відповісти - 24,7%

Усі відсотки вирахувано у відношенні до тих, хто висловив готовність узяти участь у голосуванні.

· Загалом, якщо стисло коментувати наведені результати дослідження, то видно, що в Президентських перегонах в Черкасах наразі домінує загальноукраїнська тенденція і фаворитом є Петро Порошенко - 38, 1% голосів виборців. Юлія Тимошенко відстає від нього більше ніж на 20% з показником 16,7%. Трипроцентний бар’єр також долають чотири кандидати - Олег Ляшко - 7, 2%, Анатолій Гриценко - 7,1 %, Сергій Тігіпко - 3,4 % і Ольга Богомолець – 3,0%. Решта кандидатів мають значно нижчі показники.

· Надзвичайно високий показник очікуваної явки на місцевих виборах (до 98%) не має вводити в оману. Очевидно, що ближче до дня голосування ця цифра буде меншою і прогнозується в цілому по Україні в межах 70%, що в принципі теж є досить таки багато, як для останніх років. Рейтинги кандидатів на посаду міського голови Черкас прогнозовано очолює Сергій Одарич - 31,7%. Більше ніж 20% відділяють від нього найближчого конкурента Миколу Булатецького - 9,0%. Трохи менша підтримка у Валентини Жуковської - 7,8% та Анатолія Бондаренка - 6, 1%. Особистий мерський рейтинг Олександра Радуцького згідно даних соцдосліджень складає 5,8%. Можливо саме розуміння нереальності перемоги самим кандидатом і змусило його днями відмовитися від участі в перегонах. Тому цікаво буде надалі відслідкувати як відбудеться розподіл його електорату серед інших кандидатів. Злий жарт зіграла з Віктором Білоусовим його діяльність на посаді секретаря Черкаської міської ради і наразі якби вибури були найближчого тижня свої голоси йому віддало би лише 3,8% виборців. З іншого боку іншого кандидата вимагають 2,7% черкасців, а ще 30,5% ускладнюються з відповіддю. Тому ситуація зберігає інтригу, хоча ймовірніше, що сіра зона електорату 25 травня традиційно розподілиться по пропорції до фаворитів соцопитувань.

· Якщо не брати традиційне лідерство «Батьківщини» (15,3%) в рейтингу партійному, то розташування учасників виглядає доволі цікаво. Другу позицію посідає УДАР, на кандидата в Президенти від якого були великі сподівання - 10,2%. Наступною йде Партія вільних демократів (Сергія Одарича) - 9,4% та «Солідарність» (Петра Порошенка) - 8,6%. АСД свідомо не вказувала у анкетах прізвищ лідерів, оскільки дана метода на прикладі «Солідарності» на рівні загальноукраїнському вже дала гіпертрофовані показники для політичної сили Петра Порошенка. Очевидно, що в такому випадку респондент орієнтується в першу чергу на прізвище лідера, якого в назві партії в бюлетені не буде. Через це в рамках локального черкаського опитування маємо більш реальний результат пізнавнаості та підтримки цих політичних сил. 6,3% неочикувано набирає Радикальна партія. Майже навпіл поділили між собою правий сегмент «Правий сектор» - 5,1% та «Свобода» - 4,4%. В маргінес стрімко скочується КПУ - 3,2% і її капіталістичний близнюк Партія регіонів - 2,8%. Підтримка інших парті не перевищує 2%. Ну й нарешті так само лишається доволі великий сегмент виборців, що ще не визначилися - 24,7%. 

Дослідження громадської думки мешканців міста Черкаси було проведене ГО «Академія стратегічних досліджень» з 31 березня по 7 квітня 2014 року. Опитування проводилося в м. Черкаси за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення. Усього було опитано 1002 респонденти. Похибка вибірки не перевищує 2.3%.

Опитування здійснено за власний кошт ГО «АСД», пост на сайті Академії стратегічних досліджень.

Коментарі

олежон сказав:

Приємно бачити, що “Батьківщина “-в лідерах.
Там люди знаючі. за ними майбутнє України.

Олексій сказав:

Черкаський осередок “Батьківщини” нічим не кращий за ПР, це люди, які переслідують тільки власні інтереси, прикриваючись всеукраїнським авторитетом партії та хвилею антивладних настроїв. Тому мені, як черкащанинові, не дуже приємно бачити їх в лідерах.

Вгору