Думка черкасців про вибори 25 травня 2014 року

16 квітня 2014, 13:12

У виборах Президента України готовність взяти участь висловили 86,8% черкасців. Не братимуть участі 13,2%.

Якби вибори Президента проходили в найближчу неділю, симпатії виборців розподілилися би наступним чином серед таких кандидатів:

· Порошенко Петро - 38, 1%

· Тимошенко Юлія - 16,7%

· Ляшко Олег - 7, 2%

· Гриценко Анатолій - 7,1 %

· Тігіпко Сергій - 3,4 %

· Богомолець Ольга – 3,0%

· Симоненко Петро - 2,3%

· Ярош Дмитро - 2,1 %

· Тягнибок Олег - 1,5%

· Добкін Михайло - 0,8%

· Королевська Наталія - 0,7%

· Рабінович Вадим – 0,5 %

· Не визначилися з вибором - 3,4%

У виборах Черкаського міського голови готовність взяти участь у тій чи іншій мірі висловили 97,4% черкасців. Не братимуть участі 2,6%.

Якби вибори Черкаського міського голови проходили в найближчу неділю, симпатії виборців розподілилися би наступним чином серед таких кандидатів:

· Одарич Сергій - 31,7%

· Булатецький Микола - 9,0%

· Жуковська Валентина - 7,8%

· Бондаренко Анатолій - 6, 1%

· Радуцький Олександр - 5,8%

· Білоусов Віктор - 3,8%

· Інший - 2,7%

· важко відповісти - 30,5%

У виборах депутатів Черкаської міської ради за партійними списками готовність взяти участь у тій чи іншій мірі висловили 97,5% черкасців. Не братимуть участі 2,5%.

Якби вибори до Черкаської міської ради проходили в найближчу неділю, і в них брали участь наступні партії, то за список якої політичної партії Ви б проголосували?

· «Батьківщина» - 15,3%

· УДАР - 10,2%

· Партія вільних демократів - 9,4%

· «Солідарність» - 8,6%

· Радикальна партія - 6,3%

· «Правий сектор» - 5,1%

· «Свобода» - 4,4%

· не голосуватиму за жодну - 4,3%

· КПУ - 3,2%

· Партія регіонів - 2,8%

· інша партія - 1,4%

· Соціалістична партія - 1,0%

· Народна партія - 0,8%

· Важко відповісти - 24,7%

Усі відсотки вирахувано у відношенні до тих, хто висловив готовність узяти участь у голосуванні.

· Загалом, якщо стисло коментувати наведені результати дослідження, то видно, що в Президентських перегонах в Черкасах наразі домінує загальноукраїнська тенденція і фаворитом є Петро Порошенко - 38, 1% голосів виборців. Юлія Тимошенко відстає від нього більше ніж на 20% з показником 16,7%. Трипроцентний бар’єр також долають чотири кандидати - Олег Ляшко - 7, 2%, Анатолій Гриценко - 7,1 %, Сергій Тігіпко - 3,4 % і Ольга Богомолець – 3,0%. Решта кандидатів мають значно нижчі показники.

· Надзвичайно високий показник очікуваної явки на місцевих виборах (до 98%) не має вводити в оману. Очевидно, що ближче до дня голосування ця цифра буде меншою і прогнозується в цілому по Україні в межах 70%, що в принципі теж є досить таки багато, як для останніх років. Рейтинги кандидатів на посаду міського голови Черкас прогнозовано очолює Сергій Одарич - 31,7%. Більше ніж 20% відділяють від нього найближчого конкурента Миколу Булатецького - 9,0%. Трохи менша підтримка у Валентини Жуковської - 7,8% та Анатолія Бондаренка - 6, 1%. Особистий мерський рейтинг Олександра Радуцького згідно даних соцдосліджень складає 5,8%. Можливо саме розуміння нереальності перемоги самим кандидатом і змусило його днями відмовитися від участі в перегонах. Тому цікаво буде надалі відслідкувати як відбудеться розподіл його електорату серед інших кандидатів. Злий жарт зіграла з Віктором Білоусовим його діяльність на посаді секретаря Черкаської міської ради і наразі якби вибури були найближчого тижня свої голоси йому віддало би лише 3,8% виборців. З іншого боку іншого кандидата вимагають 2,7% черкасців, а ще 30,5% ускладнюються з відповіддю. Тому ситуація зберігає інтригу, хоча ймовірніше, що сіра зона електорату 25 травня традиційно розподілиться по пропорції до фаворитів соцопитувань.

· Якщо не брати традиційне лідерство «Батьківщини» (15,3%) в рейтингу партійному, то розташування учасників виглядає доволі цікаво. Другу позицію посідає УДАР, на кандидата в Президенти від якого були великі сподівання - 10,2%. Наступною йде Партія вільних демократів (Сергія Одарича) - 9,4% та «Солідарність» (Петра Порошенка) - 8,6%. АСД свідомо не вказувала у анкетах прізвищ лідерів, оскільки дана метода на прикладі «Солідарності» на рівні загальноукраїнському вже дала гіпертрофовані показники для політичної сили Петра Порошенка. Очевидно, що в такому випадку респондент орієнтується в першу чергу на прізвище лідера, якого в назві партії в бюлетені не буде. Через це в рамках локального черкаського опитування маємо більш реальний результат пізнавнаості та підтримки цих політичних сил. 6,3% неочикувано набирає Радикальна партія. Майже навпіл поділили між собою правий сегмент «Правий сектор» - 5,1% та «Свобода» - 4,4%. В маргінес стрімко скочується КПУ - 3,2% і її капіталістичний близнюк Партія регіонів - 2,8%. Підтримка інших парті не перевищує 2%. Ну й нарешті так само лишається доволі великий сегмент виборців, що ще не визначилися - 24,7%. 

Дослідження громадської думки мешканців міста Черкаси було проведене ГО «Академія стратегічних досліджень» з 31 березня по 7 квітня 2014 року. Опитування проводилося в м. Черкаси за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення. Усього було опитано 1002 респонденти. Похибка вибірки не перевищує 2.3%.

Опитування здійснено за власний кошт ГО «АСД», пост на сайті Академії стратегічних досліджень.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору