У Черкасах на науковому пікніку продемонстрували унікальний вогнегасник

06 червня 2015, 20:33

WP_20150606_002

У Черкасах пройшов унікальний пікнік - науковий. Приурочили його до дня міста, а ініціатором виступив Черкаський державний технологічний університет.

На пікніку наукові винаходи та дослідження демонстрували як студенти, так і викладачі вишу.  Містян переконували, що складні на перший погляд науки – хімія, фізика, біологія, насправді можуть бути дуже захоплюючими.

Однією з найцікавіших родзинок пікніку стала розробка імпульсивного вогнегасник. Створив його старший викладача ЧДТУ Володимир Цікановський.

За словами розробника, принцип роботи вогнегасника полягає у відстрілі спеціальних капсул, які розриваючись розпиляють вогнегасний порошок.

- Головною перевагою такого вогнегасника є значно більша дальність дії в порівнянні із звичайними (близько 20 метрів), що зменшує ризик для пожежників, працездатність у широкому спектрі температур, більша площа охоплення та підвищена швидкість гасіння пожежі, - зазначають винахідники і сподіваються, що їхнє дітище знайде практичне застовування.

WP_20150606_001

Ще однією цікавинкою стала орбітально-роликова гідравлічна машина – розробка аспіранта  кафедри проектування харчових виробництв та верстатів нового покоління ЧДТУ Сергія Коротуна.

- Ця машина унікальна у своєму роді, має значно більший ККД, компактніші розміри, і може використовуватись в будь-якому виробництві, - розповідає Сергій Коротун.

Окрім власних винаходів були продемонстровані і цікаві модифікації і удосконалення для вже існуючих систем. Наприклад кафедрою «Кафедра автомобілів та технології їх експлуатації» була розроблена спеціальна просторова рама для джипу «Баггі», яка збільшує міцність та прохідність автомобіля

Поділитись

Коментарі

Вгору