У Черкасах на дільницях зафіксовано перші порушення та нетиповий ажіотаж, – Опора

25 травня 2014, 11:00

Сьогодні у Черкасах стартували вибори. Люди обиратимуть, окрім президента, міського голову та депутатів до черкаської міської ради. Проте вже з початку голосування не обійшлося без порушень. Так, одна дільниця не відкрилася вчасно, в іншій недостатня кількість скриньок для голосування, а один із голів ДВК зачитав звернення від кандидата безпосередньо на засіданні.

 

Про це інформує ГО "ОПОРА".

На малій дільниці № 710389 (с. Сотники, Корсунь-Шевченківський район) є лише одна кабінка для голосування та одна скринька для вкидання бюлетенів. Нагадаємо, що згідно закону «Про вибори Президента України», зокрема статті 74, п. 3: «Приміщення для голосування повинно бути обладнане достатньою кількістю кабін (кімнат) для таємного голосування. Для малих виборчих дільниць кількість таких кабін (кімнат) повинна бути не менше двох, для середніх не менше чотирьох, для великих - не менше шести». Також згідно тієї ж статті, п. 4: «Мала виборча дільниця повинна мати не менше двох великих та двох малих виборчих скриньок, середня – не менше трьох великих і двох малих скриньок, велика – не менше чотирьох великих і трьох малих скриньок».

На зауваження спостерігача члени комісії відреагували, намагалися облаштувати кабінку, проте їм не вдалося цього зробити. Спостерігачами складений акт про порушення.

Також дільниця №  710984 (школа № 4) не була відчинена вчасно.  Затримка сталася на 10 хвилин. Тому виборці були змушені чекати під дверями.

На дільниці № 711073 (Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького) погано організована видача бюлетенів, окрім цього є великі черги. Так, виборцю потрібно стояти окрему чергу за бюлетенем по президентським виборам, а окрему по міським. Є випадок, коли людина відмовилася стояти ще одну чергу і пішла голосувати лише за президента.

Також стало відомо, що у школі № 17 (дільниця № 710975) виборці голосують не в кабінках. Це спричинило те, що ДВК знаходиться у вузькому коридорі, що спричиняє черги і задуху.

Загалом ОПОРА помітила нетиповий для ранішнього часу ажіотаж на дільничних виборчих комісіях. Виборці стоять в чергах, багато людей перебувають на вулиці, чекаючи своєї черги.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору