У Черкасах можуть перейменувати ще кілька вулиць

07 квітня 2017, 09:26

Топонімічна комісія провела чергове засідання, на якому розглянули можливість нових перейменувань площ, вулиць і провулків. Про це інформує "in.ck.ua" із посиланням на сторінку члена топонімічної комісії Антона Ведули у "Facebook".

Одна з пропозицій – перейменування площі 700-річчя Черкас на площу Князів Коріатовичів. Пропозицію обґрунтували тим, що точна дата заснування міста не встановлена. Крім того, деякі історики висловлюють думку, що засновниками Черкас є литовські князі Коріатовичі. За браком точних відомостей з цього питання ініціативу перейменування відхилили.

Вулицю Грибоєдова (у Черкасах є і вулиця, і провулок Грибоєдова) пропонують назвати на честь Ярослава Чалого, загиблого учасника АТО.

Середи інших пропозицій розглядали такі:

  • перейменувати вулицю Василини на вулицю Симона Петлюри (ініціативу відправили на довивчення стосовно даних біографії Петра Василини);
  • вулицю Можайського – на вул. Авіаторів Касьяненків (долучили до пропозицій на майбутні громадські слухання);
  • вулицю Крилова – на вул. Пантелеймона Куліша (долучили до пропозицій на майбутні громадські слухання);
  • вулицю Добровольського на вулицю Гесте (долучили до пропозицій на майбутні громадські слухання).

Також на засіданні розглянули електронну петицію, яка набрала лише 25 голосів з необхідних 300, щодо перейменування провулку Житлоокопівський на вулицю Пулія. У перейменуванні відмовили: топонімічна комісія чекає додаткових пропозицій та ініціатив стосовно назви цього провулку.

У Черкасах має з'явитися довідник "Топонімія Черкас", у якому розмістять коротку інформацію про назви всіх вулиць, провулків, узвозів та площ обласного центру. За результатами засідання члени топонімічної комісії створили редакційну колегію для випуску цього видання.

 

Коментарі

*** сказав:

Чем же Грибоедов не угодил товарищам? Каое он имеет отношение к декоммунизации? Человек жил в начале 1800-х годов, при царе, абсурд какой-то.

Алена сказав:

А чем не угодил Александр Невский? Космонавт-одессит Добровольский? Автор гениальных басен Крылов? А полярник Седов? И так до бесконечности. “Заставь мужика Богу молиться-он лоб расшибёт”! “Понесло” наших “Остапов”…

Черкащанка сказав:

Кстати, до переименования улица Василины была переулком Красноармейским. Родственник хлопотал перед городской властью об этом переименовании. Это было в 70-х годах. В конце улицы, на перекрёстке с улицей Котовского (не знаю нового названия), есть памятная доска, посвященная Василине (по-моему, Петру). Какое отношение к нам имеет Петлюра, люди??Хватит заниматься всякой хр…нью!

Громадянин сказав:

Я пропоную великій топономічній комісії вийти та поприбирати вулиці, а то в мене складається враження, що в них докіпають залишки мозку. Нащо перейменовувать площу 700 річчя та вул. Добровольського, Що космонавт Добровольський зробив не так, згорівши при розгерметизації спускаємого апарату разом з Волковим та Пацаєвим? В країні війна ви займаєтесь дурнею. Декомунізувались і досить. Знайте якісь межі та вчіть свою історію.

вовочка сказав:

они не ЛЮДИ они НЕЛЮДИ

вовочка сказав:

ОНИ не ЛЮДИ

Вгору