У Черкасах майже кожний четвертий житель отримує пільги

26 вересня 2017, 07:20

У Черкасах сьогодні майже кожний четвертий житель отримує пільги. Про це розповіла на ранковій нараді у Черкаському міськвиконкомі заступник директора департаменту соціальної політики Юлія Ніконенко, презентуючи основні напрямки їх діяльності у сфері соціального захисту населення.

Торкаючись ситуації щодо забезпечення житлом інвалідів війни І та ІІ групи з числа учасників АТО та членів сімей загиблих, Юлія Ніконенко повідомила:

– Відповідні рішення приймаються комісією виконавчого комітету Черкаської міської ради з розгляду заяв членів сімей загиблих та осіб з інвалідністю – учасників антитерористичної операції. Саме ця комісія ухвалює виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення. Торік такою можливістю скористалось вісім осіб з інвалідністю І та ІІ груп з числа учасників АТО на загальну суму 912 тисяч гривень. Цього року 9 таких осіб отримали зазначену компенсацію на загальну суму 1,2 мільйона гривень.

Також цього року до департаменту соціальної політики Черкаської міської ради звернулися 1539 осіб із заявами щодо взяття на облік для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, яким були видані направлення для виготовлення протезно-ортопедичних виробів та інших технічних засобів реабілітації.

– Фахівці нашого департаменту сприяють в наданні учасникам АТО послуг із психічної реабілітації. Торік 67 осіб скористались такою можливістю. Цьогоріч чотири учасника АТО пройшли психологічну реабілітацію. Ще 22  – подали відповідні заяви, – зауважила Юлія Валентинівна.

Крім цього забезпечується санаторно-курортне лікування ветеранів війни та осіб з інвалідністю шляхом надання путівок, отриманих від Мінсоцполітики. А також передбачаються кошти на відшкодування вартості санаторно-курортних путівок.

Приміром, у 2017 році 156 особам з інвалідністю виплачена компенсація за невикористане санаторно-курортне лікування на загальну суму майже 52 тисячі гривень.

За її словами, у Черкасах нині проживає 3038 учасників бойових дій, з яких 1620 – учасників АТО. Також – 1954 учасників війни та 1987 членів сімей загиблих ветеранів війни, 58 з них – загиблих учасників АТО.

Загалом у Черкасах майже кожний четвертий житель міста отримує пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання ліків за рецептами, зубопротезування, щорічне медичне обслуговування, диспансеризацію, лікування в спеціалізованих стаціонарних закладах, санаторно-курортне оздоровлення та пенсійні пільги. Такою можливістю сьогодні користується 60 тисяч 517 черкасців.

Юлія Ніконенко інформує, що Уряд затвердив Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

– Якщо середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу ( яка становить 2240 гривень на одну особу) пільговик має право на отримання пільг протягом наступних шести місяців, – пояснює Юлія Валентинівна.

Члени сім’ї пільговика, на яких поширюються пільги:

– Дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років);
– Неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства І та ІІ групи або інвалідами І групи;
– Особа, яка проживає разом з інвалідом війни І групи та доглядає за ним за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі;
– Непрацездатні батьки.
– Особа, яка знаходиться під опікою або піклування пільговика та проживає разом з ним.

За повідомленням прес-служби Черкаської міської ради.

 

Поділитись

Коментарі

Вгору