У Черкасах квартирні аферисти перейшли від махінацій до шантажу (відео)

25 серпня 2017, 12:32

У Черкасах адвокати, які забирали житло у боржників, перейшли від юридичних махінацій - до банального шантажу. І ось одна з потерпілих письмово відмовилася від своїх коментарів, які прозвучали в матеріалі, повідомляють "Подробности".

Затишний дворик в центрі Черкас уже місяць сниться Тетяні в кошмарних снах. У червні її онко-хвора мама вирішила купити тут квартиру - на гроші, виручені від продажу єдиного житла. Оформляючи угоду, і продавець, і нотаріус запевняли жінку: з нерухомістю - ніяких проблем. Після підписання договору виявилося - на квартиру накладено заборону реєстрації права власності.

- Коли ми звернулися до людей з питанням - давайте якось переоформимо угоду, або ви нам поверніть гроші за квартиру, нам відмовили в цьому, і ми змушені були йти в органи скаржитися, - говорить мешканка Черкас Тетяна Турбанова.

Квартиру - як представники власника - продавали два відомих в місті юриста - адвокати Борис Щербатюк та Сергій Гартінгер. Не так давно один з них власноруч виселив з неї літню сімейну пару, яка до сих пір судиться за житло. Після сюжету на телеканалі на початку серпня і заяви Тетяни в поліцію, адвокати все ж вирішили повернути гроші. Правда - з умовою ... Ось фрагмент аудіозапису переговорів.

"- Я все виправлю, тільки дайте мені гроші ... щоб я могла десь жити, у мене речі в п'яти квартирах ... у мене нічого немає ... я всього позбулася!"

"- Я так відчуваю, что Завдяк вашій дочці ви залишились бєз денєг, и без квартири".

Тетяна розповідає: її маму змушували письмово визнати, що все сказане в сюжеті  - наклеп і повідомлялося під тиском третіх осіб. Після п'ятигодинного пресингу адвокатів - жінка підписала, правда, більш м'який, варіант. Мовляв, сама оббрехала юристів.

- 2 тисячі нам не віддали, 900 доларів обіцяли повернути в разі, якщо ми заберемо всі Скарги свої до поліції, - розповідає Тетяна Турбанова, мешканка Черкас.

Адвокат Гартінгер - вже двічі ставав "героєм" новинних сюжетів. Юрист то 82-річну бабусю з квартири виселяє, то маму з маленькою дитиною за допомогою молодиків виживає з дому. Активіст Олександр Галкін за його діяльністю стежить більше року. Каже, іншого від адвоката сім'ї Тетяни не варто було й чекати.

- Вони були поставлені перед фактом - якщо вони хочуть гроші, то повинні підписати заяву, не підпишуть заяву - не отримають гроші. Людина ставиться перед фактом, - говорить Олександр Галкін, громадський активіст.

Це офіс нотаріуса, у якій проходили "переговори" і яка оформляла той нещасливий договір купівлі-продажу квартири. Хочемо дізнатися - навмисне або випадково вона не помітила, що квартира - проблемна? Візиту журналістів жінка явно не чекала. І - по телефону - намагалася з'ясувати в облуправлінні юстиції, з чим він пов'язаний.

"- Ало ... Світлана Анатолієвна, скажіть будь ласка, моя епопея Вже продовжується, зараз до мене Вже прийшов телеканал.

- Ви в Управлінні юстиції Вже все вірішілі? Заяви на вас ніхто не забирав !!!

- А ні нада забирати ... "- говорить Галина Іващенко, нотаріус.

Коментувати будь-що - нотаріус відмовилася. Спілкуватися в присутності камери не захотів і ще один фігурант скандальної справи - партнер Гартінгера, Борис Щербатюк. Саме він підписував договір купівлі-продажу і отримував гроші. Мовляв, говорити - нема про що.

- Договір Було розірвано, и сторона подала один одному заяви про Відсутність претензій. Документів вам достаточно для того, щоб сделать Висновки, - повідомив Борис Щербатюк, адвокат.

Але схоже, що висновки будуть робити вже в поліції. Тетяна і її мама подали заяву, в якому вказали - підписали документи про відсутність претензій - під тиском і адвокатів, і нотаріуса. За даним фактом правоохоронці мають намір відкрити кримінальне провадження. Воно буде вже четвертим, де фігурує ім'я Сергія Гартінгера.

Вгору