У Черкасах хочуть створити захищені від крадіїв велопарковки (відео)

03 серпня 2017, 11:57

У середмісті Черкас програмісти-велосипедисти закликали містян відмовитись від тролейбусів та маршруток. Півсотні айтішників взяли участь у велопробігу, задля підтримки проекту велопарковок «Che.Bike». Мовляв, у Черкасах для власників двоколісних жодних умов. Свій проект розробники вже подали до програми «Громадський бюджет», інформує "Рось".

Розробники програми «Че байк» закликають черкасців підтримати їхню ініціативу. За проектом черкаських айтішників, у місті встановлять захищені від крадіїв велопарковки. Тут можна буде припаркувати свій байк, а також взяти на прокат громадський велосипед. Такі розробки, за словами засновника проекту Віктора Євпака, вже є у Льові та у багатьох країнах Європи.

Розробник електронної велопарковки Віталій Пітвало, велосипедист зі стажем, розповідає, в Черкасах залишати на парковці транспорт небезпечно. Крадії мають спеціальне приладдя, яке за ліченні хвилини перерізає трос. Завдяки ж його програмі байк можна буде прикріпити за допомогою спеціального металевого ключа, а от розблокувати лише телефонним дзвінком.

Для реалізації проекту необхідно 2 млн гривень, каже Віктор Євпак. За підрахунками розробників, можна буде облаштувати три зупинки, на кожній з яких буде 10 громадських велосипедів. Встановити зупинки пропонують у центрі Черкас, на площі 700-річчя та біля ЧНУ ім.Б.Хмельницького.

Розробники проекту «Che.Bike», прохають містян підтримати їхню ідею, адже у Черкасах живе чимало любителів велоспорту, та, сподіваються, стане більше.

Коментарі

Вгору