У Черкасах хочуть майже втричі збільшити тариф на транспортування природного газу

12 січня 2018, 10:52

Зростання тарифу на послуги з розподілу природного газу на поточний рік обговорили 11 січня в Черкасах. Місцеві газовики переконують: зростання не вплине на складову тарифу на сам газ, себто подорожчання пересічні жителі не відчують. Однак представники ОСББ та місцеві жителі переконані в протилежному, інформує vikka.ua.

Плату за газ від плати за транспортування (розподіл) природного газу було відокремлено за рішенням НКРЕКП з 1 квітня 2017 року. Тому, крім звичайного рахунку за спожитий газ, споживачі отримують рахунок на сплату за розподіл природного газу.

ПАТ "Черкасигаз" планує підвищити тариф на послуги розподілу природного газу у 2018 році до 954,79 гривень за тисячу кубів, а це майже втричі більше, ніж у торік. У 2017 році тариф на розподіл газу складав 379,80 гривень за тисячу кубів.

На відкритих громадських обговореннях з питання підняття тарифів голова правління ПАТ "Черкасигаз" Сергій Буян розповів про проект структури тарифу. Він пояснив, що підняття тарифу зумовлено зменшенням обсягу транспортування газу за рахунок часткової зупинки ПАТ "Азот".

"Формування тарифу на розподіл газу є однією із ланок формування ціни на природній газ. Якщо наші підрахунки будуть прийняті, то це точно не змінить ціну самого газу для населення. Це може незначним чином вплинути на ціну природного газу в частині транспортування природного газу для промислових споживачів", – розповів він.

На його переконання, для населення ціна природного газу у зв’язку зі змінами їхньої частини в тарифі не зміниться. Але на запитання, чи вплине новий тариф на вартість самого газу для населення, остаточне "ні" Сергій Буян сказати не може.

"Справа в тому, що ціни на газ для населення формується Кабінетом Міністрів. Я не можу прогнозувати зміни,які Кабмін придумає. Наскільки я розумію, система побудована так, що тариф не впливає. У будь-якому випадку всі попередні зміни, що відбувалися, ніяк не вплинули на остаточну ціну газу", – говорить він.

А от керівник одного із черкаських ОСББ Лідія Наріжна більш ніж упевнена, що нові тарифи на них як на юридичних осіб у будь-якому разі вплинуть негативно.

"Приблизно за рік наш будинок заплатив ПАТ "Черкасигаз" 30 тисяч гривень, а якщо тариф змінять, то доведеться платити ще одинадцять тисяч. Новий тариф на 2018 рік розглядати ми не можемо, адже нам не представили аналіз порівняння із попередніми роками", – пояснює вона.

Тим часом голова правління "Черкасигазу" заявив, що не надто обізнаний із проблемами ОСББ.

"Наразі розібратися із їхніми неприємностями я не можу, але точно хочу сказати, що подорожчання втричі точно не буде. Затвердженого тарифу немає, ми лише його пропонуємо у зв’язку із значними змінами обсягу транспортування та змінами ціни, інфляційними процесами та підвищенням мінімальної заробітної плати", – розповідає Сергій Буян.

Присутня громадськість обурилася: люди незадоволені зміною тарифу та наголосили,що гасити борги ПАТ "Азот" із власної кишені вони не готові. А от присутні депутати взяли із Сергія Буяна слово, що він прийде на сесію міської ради 16 січня і розповість це все міським обранцям.

"Після того, як ви розповісте депутатам про ці тарифи та ще раз це все поясните на сесії міської ради перед присутніми, почуєте дуже багато обурень у свою адресу. Таке відчуття, що у нас все робиться не для народу", – сказав депутат міської ради Станіслав Лукирич.

Коментарі

Вгору