У Черкасах депутату «піднесли» гарбуза (фото)

31 жовтня 2017, 14:09

Комітет виборців України перевірив діяльність депутатів Черкаської міської ради. З’ясовували, наскільки обранці доступні до своїх виборців. Для цього фахівці КВУ перевіряли інформацію про депутатів на офіційному сайті міської ради, моніторили їхні сторінки в соціальних мережах та навідувалися до них у громадські приймальні. Моніторинг здійснювався з липня по вересень. За результатами перевірок одному з черкаських обранців в КВУ навіть підготували незвичний подарунок – гарбуз, на якому вирізали прізвище депутата.

Як розповіла юрист ЧОО Комітету виборців України Алла Юрковська, на сайті міської ради вся інформація про депутатів однотипна – фото, прізвище, ім’я, по-батькові, фракція, комісія, округ, інформація про особистий прийом.

- Хоча в минулі каденції депутати розміщували свої біографії на сайті. Тому - це їхній промах, - каже Алла Юрковська. – Щодо прийому громадян, то більшість депутатів не вказують свій контактний номер телефону. І це є мінусом, бо можна було б телефонувати для уточнення, чи дійсно депутат приймає, чи може прийом перенесено. Телефон зазначено лише в десяти депутатів.

Перевірялося також і те, чи справді депутати ведуть прийми громадян – 20 відсотків з них не вдалося застати на місці з першого разу.

Окрім того, опрацьовувалися ще й соціальні сторінки депутатів, адже це можливість безпосереднього контактування з виборцями.

- Ми проаналізували, хто з депутатів має сторінки і наскільки активно ними користуються. Із 40 депутатів - 38 мають профіль у Фейсбуці. Активно використовують його 47,5 відсотків. Вони пишуть про свою діяльність та відповідають на коментарі дописувачів, - зазначає Алла Юрковська. – А деякі пишуть тільки про своє зацікавлення і нічого - про депутатську діяльність. Так, на деяких сторінках можна почитати про бокс чи цитати великих людей. А от не інформують про себе у Фейсбук два депутати – це Микола Мирза і Руслан Лола. Звісно, ми не можемо вимагати від них, щоб вони зареєструвалися у Фейсбуці, але відмічаємо, що достукатися до них через онлайн-зв'язок неможливо.

За результатами всього моніторингу в КВУ визначили депутата, який не веде особистого прийому, не з’являються на місці прийому та взагалі не інформує про свою діяльність. Це Руслан Лола. Тож в КВУ йому підготували незвичний презент – гарбуза. Але, зазначають в КВУ, у депутата ще є час, аби виправитися.

Вгору