Черкаські водії масово переобладнують авто під газ

19 лютого 2015, 21:03

Zapfpistole in Tankoeffnung eines Autos

Через невпинне здорожчання бензину черкаські водії дедалі частіше переобладнують свої автівки під газове пальне. Водночас у місті зросла й кількість шарлатанів, які за дешевшою ціною пропонують переведення автівок під газ. 

За повідомленням управління ДАІ, за останні три місяці кількість автівок, які перейшли на газ, зросла на двадцять відсотків. Фахівці відзначають, що сьогодні заправляти автівку таким альтернативним пальним виходить удвічі дешевше, ніж бензином. На кожному літрі водії економлять близько 11 гривень.

- Ми на ринку вже двадцять років і такі масові напливи по переобладнанню автівок спостерігали вже кілька разів. Востаннє пік популярності переходу на газ був п'ять років тому, - розповідає експерт з переустановки Валерій Колесник. - Зараз знову  масовий "бум". Скажімо, якщо раніше у нас у місяць було 2-3 машини, то зараз така кількість щотижня. А запис йде аж на місяць вперед.

Експерт відзначає й те, що через такий ажіотаж у місті катастрофічно зростає й кількість так званих "одноденних" станцій, які за дещо дешевшою ціною пропонують послуги по переобладнанню авто. Але, якщо водії все ж таки обрали таку станцію, то їм ніхто не гарнатує якість роботи та безпеку в подальшому.

- Коли ж ціна на газ почне зростати, то такі станції також зникнуть, - додає пан Валерій.

Що ж до суми, яку доведеться викласти за переобладання машини під газ, то сьогодні вона коливається від 9 до 25 тисяч гривень.

Переведення машини на газ треба зафіксувати ще й у ДАІ.

- Водій повинен приїхати до нас із документами на установку, а також із паспортом та змінити технічний паспорт. Це буде коштувати близько 305 гривень, - повідомила старший інспектор з профілактичної роботи Управління ДАІ Альона Плаксій.

Утім, перевести автівку на газ можуть не всі, адже самі машини можуть бути не пристосованими до цього.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору