На Черкащині вирішували, якою має бути область до 2020 року

19 лютого 2015, 21:55

черкащина

Сьогодні у Черкасах презентували проект "Стратегії розвитку області до 2020 року".  

Згідно з ним, стратегія розвитку Черкащини передбачає чотири напрямки:

1. Підвищення конкурентоспроможності (розміщення індустріальних парків, розвиток альтернативної енергетики, робота по розробці генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій, підвищення якості адміністративних послуг, шляхом розвитку центрів з їх надання.

2. Розвиток сільських територій.

У планах влади - розвиток багатофункціональних кооперативів у селах області.

- Сьогодні ми маємо такий парадокс. В сільській місцевості проживає близько 45% населення області. Формується більше третини валового національного продукту і в той же час обсяг послуг, який там надається, не перевищує 5 % від загальнообласного, а їх якість є неспівставною. Що ми можемо робити у цьому напрямку? Розвивати кооперативи на селі. Ми повинні максимум цьому сприяти. У цьому році будуть направлені кошти з обласного бюджету на створення багатофункціональних кооперативів, - зазначив голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко .

3. Розвиток людського капіталу (зосередження на підвищенні якості надання медичних та освітніх послуг).

- Нам необхідно сформувати оптимальну мережу освітніх закладів. На виході людина повинна мати актуальну професію. Спільно з громадськими організаціями будемо реалізовувати проект з розвитку лідерських якостей у черкащан. Запровадимо курси для неформальної освіти дорослого населення, - повідомив голова ОДА.

4. Екологічна безпека та збереження довкілля.

Обласні програми перевірятимуть на відповідність стратегічним цілям. Деякі з них буде ліквідовано, інші - скореговано. Очільник області оголосив про початок збору проектних пропозицій щодо реалізації Стратегії розвитку області. Уся необхідна інформація з цього приводу розміщена на сайті ОДА.

За словами керівника департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Романа Карманніка, було проаналізовано ті недоліки, які мала попередня Стратегія розвитку області і враховано зроблені висновки у цій.

- Розробка Стратегії обговорювалася з громадою. Робота над напрямками розпочалася у вересні минулого року. До робочої групи увійшло близько 200 осіб. Проект було обговорено на Громадській Раді при ОДА, у галузевих фокус-групах, у яких взяли участь експерти у галузі с/г, підприємці, представники громадських організацій, екологи, депутати, представники місцевого самоврядування. Сьогодні ми маємо документ, у якому на 84 аркушах викладено основні тенденції розвитку області, проаналізовано наші слабкі та сильні сторони, сформовано стратегічні напрями, індикатори їх виконання тощо, - повідомив Роман Карманнік.

Консультант проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» Василь Кашевський поінформував, що кошти, виділені на цей проект з державного бюджету, ділитимуться між регіонами пропорційно до частки населення. Для реалізації Стратегії Державний фонд регіонального розвитку України виділятиме приблизно 100 млн грн на рік.

Він закликав усіх небайдужих жителів Черкащини взяти участь у формуванні Плану реалізації Стратегії розвитку Черкаської області на період 2015 – 2017 роки.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору