У Черкасах без ліфтів можуть залишитися мешканці більше сотні багатоповерхівок (відео)

07 травня 2014, 15:21

У Черкасах мешканці кількох багатоповерхівок здійснюють щоденне марафонське сходження до своїх осель. Вимушено і вже не перший місяць. Немічні буквально стали заручниками своїх жител. А мами нехтують прогулянками із дітьми на свіжому повітрі. Таке ж випробування східцями до кінця травня очікує на мешканців ще десятка будинків, ідеться в сюжеті ВІККА-НОВИН.

Що таке ліфт – в одному з будинків по Сержанта Смірнова вже встигли забути.

– Це вже четвертий місяць ліфт у нас не робить, – бідкається мешканець будинку Федір Васильович.

Федір Васильович живе на сьомому поверсі. Говорить: така дистанція додому йому дається куди легше, ніж багатьом сусідам. Поверхом вище живе Світлана Анатоліївна. Сама вже у віці, а ще доглядає стареньку маму. Їй невдовзі буде 100 років.

– У магазин іти – я сама хвора, за мамою доглядаю. Іду й думаю: хоч би дійти, серце хворе, не померти б, одна ж тут... – каже Світлана Анатоліївна.

Виходити із квартири жінка намагається якомога рідше. А старенька мама вже 4 місяці взагалі на свіжому повітрі не була. При цьому всьому люди справно продовжують платити за ліфт. Жодних перерахунків їм не робили, жаліється мешканець 9-го поверху.

– Як гроші брати – вони відповідальні, а як відповідати за свої дії – вони не відповідальні! Коли цей безлад закінчиться?! – обурюється мешканець будинку Геннадій.

Ліфт у цьому будинку відключили, бо він вже відпрацював відведені 25 років. Капітально відремонтувати його мають коштом міського бюджету.

– Я буквально щойно був у заступника міського голови Ромашова. Він сказав, що гроші спрямовано. Але для того, щоб почати роботи, потрібно змінити назву об’єкта фінансування, – каже активіст Юрій Харламов.

На цю формальність чекають і в мерії. Без такого корегування, говорить начальниця житлового управління, доступу до ремонтних грошей немає.

– Ми сподіваємося, що в перших числах травня нам віддадуть експертизу, після внесення змін до бюджету ми будемо мати право укладати угоди на виконання робіт, – коментує начальник управління ЖКГ МВК Алла Грохольська.

От тільки це питання до порядку денного останньої сесії міськради навіть не внесли. Поки депутати зволікають, у місті от-от зупиняться ліфти ще в десятку будинків. Якщо ж проблему не вирішать до кінця року, то пішки ходитимуть мешканці більш аніж сотні багатоповерхівок.

Поділитись

Коментарі

Вгору