У Черкасах африканці покажуть виставу французькою мовою

10 травня 2016, 20:27

афиша2

Упродовж чотирьох днів у Черкасах триватиме міжнародний театральний фестиваль «Сцена людства». Розпочнеться він 24 травня. У нашому місті це вже одинадцятий фестиваль. Щороку він тривав тиждень, а то й довше. Та від попередніх років нинішнє театральне дійство відрізнятиметься значно скороченим форматом. Черкащани зможуть побачити вистави лише чотирьох труп, серед яких лише одна іноземна.

- Формат фестивалю скоротився принаймні удвічі. Але відмовитися від фестивалю ми не могли, бо знаємо як його любить черкаський глядач. Хоча все зводилося саме до того, аби його не проводить, - каже директор черкаського театру Володимир Осипов.

Скоротити кількість запрошених черкаський театр був змушений через відсутність власної сцени, адже в минулі роки фестиваль проходив саме в стінах театру. Нині ж покази відбуватимуться на сцені філармонії.

Розпочне виставу Національний академічний театр російської драми  імені Лесі Українки. Володимир Осипов зазначає, що право виступати першими цей театр отримав не випадково.

- Це перший театр, який відгукнувся на нашу буду та зіграв благодійну виставу у нашу підтримку, а зібрані кошти перерахував до нашого благодійного фонду, - розповідає Володимир Осипов. – Тому було прийняте рішення, щоб вони і відкрили фестиваль.

Тож, 24 травня черкащани побачать виставу «Сімейна вечеря».

Матимуть черкащани й унікальну можливість переглянути постановку французькою мовою «Кайба» від африканського театру. Вистава супроводжуватиметься синхронним перекладом.

- Цей театр дуже хотів взяти участь у нашому фестивалі. Передусім через те, що цього року вони організовують свій театральний фестиваль, який співзвучний з нашим - «Сцена людей». На черкаській сцені вони розкриють складну та гостру соціальну тему – про молоду дівчину, яка рано народила дитину, - розповідає про африканський театр пан Володимир. - Хоча досьогодні ситуація напружена через те, що досі триває оформлення акторами віз. До них ставлять жорсткі вимоги при виїзді закордон, тим більше в наш регіон.

Третім буде Львівський академічний молодіжний театр імені Леся Курбаса, а закриватиме цьогорічний фестиваль Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка.

Володимир Осипов запевняє, що попри такий скорочений формат, цьогорчний фестиваль все-таки зможе створити резонанс у Черкасах.

- Враховуючи нинішні умови, проведення фестивалю можна вважати нашою перемогою - переконаний Володимир Осипов.

Придбати квитки на вистави фестивалю можна у касах театру, філармонії та Будинку торгівлі.

Про вистави фестивалю детальніше ТУТ.

Поділитись

Коментарі

Вгору