У черкаському сквері відбулися перші шахові турніри

17 серпня 2019, 15:32

Змагання влаштували у п'ятницю ввечері. Зі слів директора комунального підприємства «Дирекція парків» Андрія Кучі, спеціальні столи встановили тиждень тому, щоб заохотити жителів міста грати в шахи. Про це повідомляє "UA:Черкаси"

Черкащанка Ірина Фарина грає в шахи з дитинства. Розповідає, чому подобається ця гра.

- Вона розвиває логіку. Взагалі розумові здібності, стратегію, і в житті можна навіть застосувати, завжди корисно подумати перед тим як щось зробити, - говорить черкащанка.

Жінка зазначає, щодня з любителями шахів збираються в Південно-Західному районі на дитячому майданчику, аби пограти. Тут вона грає вперше.

Аби зіграти свою першу партію чекає черкасець Володимир Пахар. Він грає в шахи 65 років та має перший розряд. Чоловік додає, що до черкаського шахового клубу входить 50 осіб.

- Ну, це влітку, у теплу пору року, а хотілося б, щоб було приміщення, не тільки ж жителі обласного центру грають, а й в районі, змагання треба проводити, взагалі ми зацікавлені,  - розповідає чоловік.

Марина Бабич проходить цим сквером щодня, коли йде на роботу. Дівчина розповідає, що ніколи не грала в шахи.

- Абсолютно не заважають, це непогано, що вони придумали таку ініціативу, є людям де провести вільний час, людей чимало зібралось, я думаю, якби я вміла гарти я б теж приєдналася.

Галина Ореховська працює в банку, який розташований навпроти гральних столиків. Каже, вперше за тиждень бачить, як їх використовують за призначенням.

- Щодня зранку бачу, як люди без роботи тут сидять. Це схоже більше на безлад, ніж на культурний відпочинок. Часто пиво п’ють серед дня, краще б сосни змінили, ніж поставили ці столи, - розповідає черкащанка.

Зі слів директора комунального підприємства «Дирекція парків» Андрія Кучі, один стіл коштує 18 тисяч гривень. Гроші на них спрямували із програми соціально-економічного розвитку міста.

- У них є велика група осіб, попросили встановити додаткові лавки, щоб одні могли дивитися, і ми поставили ще дві лавочки.

Сюди потрібно приходити зі своїми шахами – зазначає Андрій Куча і додає – у наступному році шахові столи встановлять у Долині троянд.

Коментарі

Вгору